Adófórum

Adózási és számviteli információk

Helyesbítő,vagy Storno számla SOS

Számlázás

Helyesbítő,vagy Storno számla SOS

HozzászólásSzerző: Poppy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

  Légyszi segítsetek!Van egy egyéni vállalkozóm, akinek kiállították a gyűjtő számlát, de nem az új szabályok szerint (teljesítés=esedékesség). Ezt most hogy kell lemódosíttatnom, helyesbítéssel vagy stornóval, vagy mivel?Hogy alakulnak a dátumok a helyesbítésnél?

Nem változik az adó összege, meg semmi, csak a dátummal van probléma! Kivagyok már ettől az új áfa törvénytől! Köszi

 

 

Poppy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Helyesbítő,vagy Storno számla SOS

HozzászólásSzerző: validitas » kedd márc. 18, 2008 3:55 pm

Szia!

Ha nem helyesbítened kell az adó alapját, vagy az adót, hanem az egyéb adatokban van a hiba, érvénytelenítő számlát (storno) állítsanak ki, majd az új számlát a helyes adatokkal állítsák ki. 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Helyesbítő,vagy Storno számla SOS

HozzászólásSzerző: andulka » kedd márc. 18, 2008 4:05 pm

Szia!

 

A gyűjtőszámlára nem vonatkozik az 58. § !

A teljesítés ideje megegyezik az (számlában) utolsó elszámolt ügylet teljesítésével.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Helyesbítő,vagy Storno számla SOS

HozzászólásSzerző: Poppy » kedd márc. 18, 2008 6:36 pm

OK.Köszönöm, de azon gondolkodom, hogy elkészítem az érvénytelenítő számlát,rendben.Ebben az esetben nem kell figyelembe venni a teljesítéstől számított 15 napon belüli számlázást?

Hiszen most a számla dátuma ugye ma lesz, az eredeti teljesítés meg január volt.Aztán ott van az egyéninél a 45 nap. Ha így állítja ki az egyéni váll. a számlát hogy : telj.04.30  szla kelte:02.20  fiz.hat: 04.30 és mondjuk nem fizetik ki neki csak pl.jövőre, akkor 04 hóban fizettetem meg az áfát, vagy 04.30+45 nap??Vagy mikor?

Köszi

Poppy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Helyesbítő,vagy Storno számla SOS

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd ápr. 01, 2008 9:54 am

Sziasztok!

 

Nem akarok kötözködni, de én úgy tudom, hogy a gyüjtő számlának annyi teljesítési időpontja van , ahány napon történt értékesítés, tehát nem az utolsó dátum a teljesítés dátuma.  

Gabi 

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég