Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingatlan készlet vagy tárgyi eszk.

Számlázás

ingatlan készlet vagy tárgyi eszk.

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. dec. 01, 2006 11:07 pm

Zsuzsa!

Igaz nem engem szólítottál meg, de talán egy véleményként elfogadható: A 3.hozzászólásban írtam, hogy maradványértéket mindenképpen kell képezni, mert egy lakásnál nem lehet azt mondani, hogy 5, vagy 10 év múlva nem lesz értéke. Sőt, az ingatlanok értéke felfelé mutató irányú lesz. Ha évente élsz a bérbeadás esetén elszámolható 5%-os amortizációs kulccsal, akkor gyakorlatilag 2o év alatt íródna le az ingatlanod. Egy ingatlan a normál leírási kulccsal 5o év alatt íródna le. Én biztosan minimum 5o-6o%-ot meghagynék maradványértéknek, s 4o%-ot kezdenék amortizálni. 

 Ha a cég székhelye az egyik lakás, attól még a bérbeadás működhet. Ezesetben a lakásnak egy része kerül csak bérbeadásra. 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ingatlan készlet vagy tárgyi eszk.

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. dec. 01, 2006 11:47 pm

Zsuzsa!

A maradványértéket nem kell külön sehova sem könyvelned. Felvezeted az analitikus nyilvántartásra.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ingatlan készlet vagy tárgyi eszk.

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. dec. 02, 2006 12:02 am

Zsuzsi!

Miután az átsoroláshoz amúgy is vegyes bizonylatot készítesz, abba én leírnám t részletesen, hogy miért kerül sor az átsorolással kapcsolatos könyvelési tételre. Ezt a vegyes  bizonylatot magadtól készíted, de feltétlenül irasd alá a cég vezetőjével is. Gondolom, az üzembehelyezési okmányt is a vezető írja alá egyéb esetekben, s ennél az esetnél is.  

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ingatlan készlet vagy tárgyi eszk.

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. dec. 02, 2006 12:03 am

Szia Zsuzsi!

Hát nem  egyszerű eseteid vannak az tény. Fogadj el tőlem egy javaslatot: Utálom én is az ezerágú adminisztációt az ügyfeleim és köztem, de vannak esetek amikor szükséges és kell is. Vannak olyan dolgok, amelyek nem egy könyvelő hatáskörébe tartoznak, de azt is tudom, hogy elvárják tőle, aztán már az ő feladata lesz - legalább is így gondolja a vállalkozások túlnyomó többsége. Tehát írj egy aktíválási jegyzőkönyvet (én gyártottam egy formanyomtatványt hozzá), amelyben szerepel az üzembehelyezés napja, az eszköz megnevezése, a várható elhasználódás ideje, a várható maradványérték, a leíírási kulcs és az értékcsökkenés elszámolásának módja. Ezt tedd a nyilvántartó kartonhoz és minden esetben írja alá az ügyvezető - főleg egy ilyen kavarós cégnél.  Ahogy Madora is és István is írta, az ingatlanok esetében nem jellemző a nagyfokú elértéktelenedés- nem véletlenül fektetnek ingatlanokba azok akik megtehetik.

Azt már csak remélni merem, hogy a telephelynek bejelentett lakás nem a észletek között volt a székhely megjelölés idejében.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ingatlan készlet vagy tárgyi eszk.

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. dec. 02, 2006 12:23 am

Szia!  Hát ez nem semmi!  Alkamazottként vagy vállalkozóként dolgozol? Csak a felelősség miatt kérdezem, ha vállalkozóként akkor különösen írass alá minden döntést!

Szívesen átküldöm, de csak sajnos szerdán leszek az irodában, mert a változatoság kedvérért ÁFA revizióra járok már két hete és rendkívül találékony kérdéseket védegetek ki egyhuzamban meg lemásoltam már nekik a Szabó Ervin könyvtárat is talán. Megpróbálok valakit megfűzni, hogy csatolt fájl-ba küldja át neked vagy át is tudom faxoltatni talán, ha van fax számod.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ingatlan készlet vagy tárgyi eszk.

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szomb. dec. 02, 2006 12:57 am

Ha van székhely elfogadó nyilatkozat, akkor megoldható úgyis hogy nincs a tulajdonában a lakás. Ha az ügyvéd megcsinálta e nélkül a cégbíró meg bejegyezte, akkor gratulálok a kis társaságnak mert mindenki nagyon ügyes volt.

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron