Adófórum

Adózási és számviteli információk

kiállított számla minimális példányszáma

Számlázás

kiállított számla minimális példányszáma

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. márc. 27, 2008 5:29 pm

Azaz úgy van beállítva a nyomtatási példányszám hogy "1" és ez az eredeti, és ha újra kéred, akkor rányomtatja hogy az 1-ső vagy eredeti "másolat"-a. Saját alapbizonylatodnak ez megfelel.Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kiállított számla minimális példányszáma

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. márc. 27, 2008 5:33 pm

Egyszerre írtunk...

Ebben a válaszodban viszont azt nem értem, "HOGY CSAK AKKOR AKAROM KINYOMTATNI..."   Szerintem ezeket ki kell nyomtatni, különben miről könyvelik... vagy könyveled... Vagy mindig a "monitorról" olvasod le?

Egyszer biztosan fogsz kapni adóellenőrzést,  és akkor elkezded kinyomtatni az összes eddigi számládat? Én ezen idei-óráig nem spórolnék.. Szerintem egy könyvelés vagy adóbevallás úgy van kész, ha az összes alapbizonylat mellette van.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kiállított számla minimális példányszáma

HozzászólásSzerző: mindvan » csüt. márc. 27, 2008 5:41 pm

Igen a monitorról olvasom le. De egyébként a program könyveli.
mindvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

kiállított számla minimális példányszáma

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. márc. 28, 2008 3:19 am

Sziasztok! Valóban nem lehet találni az áfa törvényben a számla kötelező elemein kívül, olyat hány pédányban kell kiállítani a számlát, a számviteli törvény alapján készítendő bizonylati rend szabályozza le a számlák kötelező példányszámát. Mivel egyénivállalkozóról beszélünk, ezért ugyan nem tartozik a számviteli törvény hatálya alá, de ha az egyénivállalkozókról szóló törvényt (1990.évi V.) vagy hozzá kapcsolt valamely rendelkezést átkutatgatnánk biztos, hogy valahol találnánk visszautalást ami a számviteli törvényhez küldi az egyéni vállalkozót is, ha nincs az szja törvényben egyébként meghatározott bizonylatolásai között.

A minimum két példányban kiállítandó számla szerintem mindenképpen kell, 1 eredeti a vevőé 1 példány az úgymond (tőpéldány), csak gondoljunk bele még a pénztárgépeknél is a gurigákra nyomtatásra, a taxamétereknél pedig a digitális kiolvasási, sőt most már az Apeh felé beküldendő kötelezettségre, de ott is a könyvelés alapja a napi záró nyomtatott formában.

Azt gondolom az itt velvetett 1 példányban történő számla kiállítása csak akkor válhat ésszerű gyakorlattá, amikor már a számláinkat is elektronikusan kapjuk, adjuk.

A számlázó program alapban nálam is 1 példányra van beállítva, de nyomtatáskor átállítjuk a 2 példányos nyomtatásra, függetlenül attól, hogy könyvelésileg átteszem a  könyvelési programba egy mozdulattal és ehhez még nyomtatás sem kell, de a jelenlegi ellenőrzési gyakorlatban, nem próbálnám meg, hogy utólag nyomtassam ki a számlákat ellenőrzéshez, nem hiszem bármely ellenőr ezt díjazná, mert rögtön az lenne a reakció a könyvelés alapbizonylata hogy-hogy nincs.

Kedves mindvan úgy látom Te már technikailag elől jársz, de szerintem erre még a papírból dolgozó, akkor és rögtön és most ellenőrök még nem készültek rá.

Üdv: Márti 

 

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

kiállított számla minimális példányszáma

HozzászólásSzerző: kofler » pén. márc. 28, 2008 5:25 am

Sziasztok!

Véleményem szerint a számlákat 3 pl-ban kell előállítani. Lehet,hogy az áfa törvényben ez nem szerepel. De ha jól emlékszem  van egy Pénzügyminisztériumi rendelet ahol le van írva a számla követelményre vonatkozó előírás. Most nincs időm előkeresni. 1 pl. a vevőé 2 pl.a könyveléshez szükséges 3 pl pedig irattári példány. ( Mert bármikor előfordulhat,hogy tűz üt ki a telephelyen vagy székhelyen, ezért írták elő, hogy utánna is megmutatható. Igaz az irattárban való őrzés is előíráshoz kötött.)Remélem valamit segítettem.

Üdv: kofler

kofler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron