Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tgk eladás-készpénzes kiegyenlítés

Számlázás

Tgk eladás-készpénzes kiegyenlítés

HozzászólásSzerző: margó70 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Még most szeptemberben eladjuk az egyik járművünket 1 millió 800 ezer forint||ÁFA-ért. A vevő lefoglalná 300 ezer forinttal és készpénzzel szeretné kiegyenlíteni a teljes vételárat. Mivel ez összességében meghaladja a 2 millió forintos határt, lehetséges, hogy írok egy előlegszámlát a foglalóról most és majd amikor hozza a többit (úgy néz ki, hogy 1 hét múlva) akkor kapja végszámlát a többiről, levonva az előleget? Előre is köszi a választ!! Üdv: Margó
margó70
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Tgk eladás-készpénzes kiegyenlítés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. szept. 21, 2012 5:52 pm

Szia! Nem igazán értem a kérdés mire irányul.Ezzel az előleg megoldással a vevőt terhelő ( amennyiben nem magánszemély ) 2 milliós készpénz bejelentést szeretnétek elkerülni?
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tgk eladás-készpénzes kiegyenlítés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » pén. szept. 21, 2012 7:47 pm

Margó, jó lesz így. mivel nem egy napon lesz kifizetve, nem kell jelenteni a 40-en. épp a napokban volt nekem is ilyen "esetem".
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tgk eladás-készpénzes kiegyenlítés

HozzászólásSzerző: margó70 » pén. szept. 21, 2012 8:40 pm

Köszönöm Mindenkinek!!! Igen a bejelentés miatt érdeklődtem, tudom, hogy ez a vevőt terheli, de jobban szeretem, ha tisztában vagyok a másik fél teendőivel is, mert ha szükséges akkor inkább felhívom rá a figyelmét,hogy ne legyen utána neki kellemetlensége.Tehát nem a bejelentés elkerülés végett kérdeztem!!! Szép hétvégét!
Üdv: Margó
margó70
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron