Adófórum

Adózási és számviteli információk

nincs szerződés ?

Számlázás

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítségeteket szeretném kérni .

Alvállalkozóként dolgozom. Havi szinten ugyan annyit számlázok. Nem kötöttünk szerződést, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Szerintetek nekem milyen problémám lehet abból, ha nincs szerződés. Én adom ki a számlát!

 

kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: Kiskovács » pén. júl. 09, 2010 11:45 am

Szia Kuszi! Ha - akár 5 év múlva is - kapsz egy APEH ellenőrzést, kérhetik, és mi van ha akkor már ez a cég nem is létezik!? Másrészt: Ez a kormány úgy akarja megszüntetni az építőipari körbetartozásokat, hogy törvénymódosítás nyomán: addig a megrendelő nem fizetheti ki a fővállalkozót, amíg nem bizonyítja, hogy az összes alvállalkozót kifizette. Ha nincs a kezedben szerződés, nem vagy ilyen téren bebiztosítva. Ha ÁFÁ-s vagy, a számlakibocsátáskor a fordított ÁFA-fizetési kötelezettség áll fenn, mivel bizonyítod az ilyen jellegű számláid kibocsátásának jogosságát. Az igaz, hogy az ÁFA törvény kitételei között nem szerepel, hogy rendelkezni kell irásos alvállalkozói szerződésnek, de azért nem árt. Én mindenképpen ragaszkodnék hozzá. Üdv. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » pén. júl. 09, 2010 12:00 pm

szia!

 

Az a gondom, hogy most utólag olyan szerződést szeretnének, amit én nem írnék alá. Azonban  évek óta dolgozok ott. Könyvelés-bérszámfejtés "témakörben" vannak a számlák. Eddig úgy gondoltam, hogy inkább a munkát adónak kell a szerződés, hogy igazolja a kifizetést! szerinted?

 

kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: Kiskovács » pén. júl. 09, 2010 12:23 pm

Most teljes nálam a képzavar! Ha most olyan szerződést akarnak, amit nem te írsz alá, akkor ki írja alá, és hogyan adsz arról te számlát? Vagyis hogyan jön a képbe az a másik, aki aláírná? Ez nekem sötét. Másik: most úgy értem, hogy a számlát könyvelés-bérszámfejtés megjelöléssel adod. Alvállalkozói szerződést csak akkor köthetsz, ha a saját telephelyeden, saját eszközeiddel végzed a munkát, ha mindezek elvégzéséhez a megbízó adja az eszközöket és a helyet - sőt még a munkaidődet is ő osztja be -, akkor az már alkalmazotti jogviszonyt takar. Ha jól emlékszem 2007. jún. 30-ig kaptunk arra haladékot, hogy az ilyen jellegű megállapodásokat meg kell szüntetni, és az addig váll. ig-ra "bedolgozókat" alkalmazottként kell foglalkoztatni. Tehát ha tisztítanád fejemben a sötétséget és konkrétabban fogalmaznál, akkor talán én is konkrétabb választ tudnék adni. Üdv.Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » szomb. júl. 10, 2010 5:50 am

Ne haragudj, ha megkavartam a dolgokat. Több helyre dolgozom, saját gépen, az Ő programjukkal ugyan. Otthon végzem, így szerintema  kényszervállalkozó kizárva, az megoldott. Azonban a könyvelés-bérszámfejtés témakörben, visszamenőlegesen szerződést szeretnének olyat, amit én nem írnék alá. Változtatni nem szeretnének rajta. Ezért kérdezem, hogy ha én nem írom alá, akkor nekem lehet problémám abból, hogy úgy számlázok, hogy nincs szerződésem? Én állítom a számlát, és én nem szeretném a szerződést.

kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: Kiskovács » szomb. júl. 10, 2010 7:03 am

Kedves Kuszi! Az első kérdésedre válaszolva: max. annyi bajod lehet belőle, hogy a továbbiakban nem fogsz munkát kapni tőlük. Ismered az adótörvényeket, az ART-ben rögzített bírságolási szankciókat a hibás bevallások beküldésére vonatkozóan. Márpedig egy bevallás nemcsak attól lesz hibás, hogy a nyomtatványon az adatok rossz helyre vannak esetleg írva, hanem és főként attól, hogy már eleve az abban feltüntetett számszaki adatok hibásak, ami viszont a feldolgozás során elkövetett hibákból ered. Ha a megbízód erre való tekintettel akar külön írásos megállapodást aláíratni veled - de legyen az bármi ok -, ha nem írod alá, a mai világban könnyen talál helyetted olyat, aki aláírja. Szerintem üljetek le, beszéljétek meg, és azután vedd fontolóra. Üdv. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » vas. júl. 11, 2010 1:37 pm

Köszi a segítséget.Van más munkám is, és ha csak arról lenne szó, hogy tisztességesen vállaljak felelősséget valamiért, akkor nem akadékoskodnék. De sajnos........

Tudom, hogy ezer ember van a helyemre, de remélem találok valami más munkát ha nincs megegyezés. 

Akkor annyira nem aggódok, nem írom alá, és kész..............

kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: Bakosné » vas. júl. 11, 2010 6:14 pm

Ugyan mit akarnak aláíratni veled, hogy dolgozni akarnál, de a szerzdést aláírni nem. Gondolom számodra nagyon előnytelen az összeállított szerződés. Irj hozzá egy módosítást, mellékletet, hogy azzal együtt fogadod el.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

nincs szerződés ?

HozzászólásSzerző: kisibolya » hétf. júl. 12, 2010 4:35 am

Szevasztok! Kuszi, nem tudom mi van abban a szerződésben ami miatt nem akarod aláírni. Mifelénk az APEH keményen dolgozik, hallottam olyan könyvelő irodáról, amelyik 2009-ben összességében több mint 1 milliót fizetett ki a különböző hibás bevallások benyújtása miatt bírság címén. Ezek után nem meglepő, hogy az irodák az alkalmazottakkal és bedolgozókkal anyagi felelősségvállalási nyilatkozatot és egyéb bebiztosításokat kötött írásban. Ha a Te esetedben is erről van szó, én megértem az irodát és persze megértelek téged is. Üdv. Ibolya
kisibolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég