Adófórum

Adózási és számviteli információk

fuvar számlázás

Számlázás

fuvar számlázás

HozzászólásSzerző: era7 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem fuvarozás számlázásával kapcsolatban. A 101/2009. Korm.rendelet arról beszél, hogy a fuvarozásra vonatkozóan 30 napos fizetési határidő a kötelező. Jól értem ezt?

Mint tudjuk a nagyvállalatoknál mindenhol ennél hosszabb (60-90 nap) szerződés szerint a fizetési határidő. Ha alvállalkozóval végeztetem el a munkát, akkor fizessem ki 30 napra, különben a késedelmi pótlékot is rám számlázza, a megbízótól pedig majd egyszer csak megkapom a számla összegét. Eddig az alvállalkozónak is 60 napra fizettünk, és tényleg határidőre mindig ki is fizettük.

Nem találtam semmiféle iránymutatást ezzel kapcsolatban, kérlek, segítsetek.

Erika

 

era7
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

fuvar számlázás

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd jún. 09, 2009 2:27 pm

Szia,

Jól érted, mivel engem is érint a téma, az MKFE Fórumon is olvastam erről..... "A jogszabály valóban azt jelenti, hogy a határidő nem lehet hosszabb 30 napnál. Illetve, ha hosszabb is, az csakis valami előnyös indok alapján történhet: pl. a megbízó rakodást vagy átcsomagolást vállal, különlegesen tárolja az árut vagy valami más, a fuvarozónak előnyös dologgal segíti a fuvarozó munkáját, teljesítését. "

szerződéses szabadság ... ???????????????????????????????????????? vagymi ???????? hmmm

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

fuvar számlázás

HozzászólásSzerző: era7 » szer. jún. 10, 2009 7:12 am

Szia!

Én úgy tapasztalom, hogy az összes 1-2 autós fuvaros, gyorsan így számlázza ki a fuvarjait. De a nagyokkal szemben ez nem fog működni, úgysem fogják kifizetni. Késedelmi pótlékot meg nem fogunk tudni beszedni tőlük.

És ha egy keretszerződéssel ezt megprólálnánk rendezni? Mi a véleményed erről? 

Erika

 

era7
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég