Adófórum

Adózási és számviteli információk

készpénz forgalom korlátozása

Számlázás

készpénz forgalom korlátozása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 9:19 pm

Ja... csak mire lesz majd valami használható LB íitélet ilyen ügyben, addig egy csomó kisvállakozást tönkretesznek egy hibás jogértelmezéssel...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

készpénz forgalom korlátozása

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » pén. dec. 19, 2008 9:34 pm

Csak egy kis elmélkedés:

1. A cég csináltat csekket a saját nevére, bankszámlájára.

2. Vásárlási utalvánnyal fizetés.

3. Fizetés váltóval. 

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

készpénz forgalom korlátozása

HozzászólásSzerző: margó » kedd jan. 27, 2009 9:21 pm

Sziasztok! Megjelent egy tájékoztató, talán érdemes kicsit átbogarászni.

http://www.apeh.hu/adoinfo/art/adozok_kozotti_250_ezer_korlatozas.html

Üdv! Margó

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

készpénz forgalom korlátozása

HozzászólásSzerző: szgarbo » csüt. jan. 29, 2009 10:51 am

Sziasztok,

Ti, hogy értelmezitek az ügyletet egy kiskereskedőnél ( ABC), aki havonta többször vásárol ugyanattól a nagykereskedőtől; önállóan az egyszeri beszerzés nem haladja meg a 250 e forintot, de összességében a havi beszerzés igen.Ebben az esetben vásárolhat készpénzben ?

Köszi a véleményeket!

Garbó

 

szgarbo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

készpénz forgalom korlátozása

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. jan. 29, 2009 11:02 am

Szia Garbó!

Szerintem a APEH napokban megjelent állásfoglalása választ ad a kérdésedre.

a) Keretszerződés

A Ptk. ismerteti a szerződés fogalmát és annak kellékeit, azonban a Ptk. nem különböztet meg „keretszerződés” címen szerződéstípust, mivel az a szerződéses gyakorlatban kialakult - ha úgy tetszik a Ptk. által megengedett szerződési szabadságból következő - szerződési forma, amely hosszabb időszak vonatkozásában rögzíti a felek jogait kötelezettségeit, a teljesítésre vonatkozó alapvető követelményeket. A keretszerződés jellemzője az, hogy a jövőre vonatkozóan a vevő részére biztosít lehetőséget bizonyos szolgáltatások/termékek megvásárlására a keretszerződés keretei között. A vásárlás jellemzően a vevő általi egyoldalú megrendeléssel vagy ún. „lehívással vagy felhasználással” történik, többször – az írásbeliséget nélkülözve – szóban vagy ráutaló magatartás formájában. Ebben az esetben a keretszerződésen belül önálló ügyletek - esetlegesen külön egyedi – keletkeznek. A keretszerződésen belül, minden egyes szerződést az Art. 172. § (20) bekezdése szerint kell megítélni.

A keretszerződések alapján történő szállítások elsődlegesen a termékértékesítésekhez fognak kapcsolódni. Tipikusan ilyen ügyletek lesznek a nagykereskedők és kiskereskedők közötti keretszerződések, amelyek alapján a kiskereskedő az egyedi igényei alapján, a továbbértékesítési volumenétől függően jellemzően előre nem pontosan tervezhető időközökben keresi fel a nagykereskedőt készletpótlás miatt. Hasonló a helyzet anyagbeszerzés például építőipari vagy élelmiszeripari keretszerződéseknél. Ezek az ügyletek a keretszerződéseken belül önállóak lesznek, mert egy jól behatárolható, a napi üzletvitelben/gyártásban/kivitelezésben felmerülő önálló gazdasági cél áll az adott gazdasági esemény, vagyis a beszerzés/megrendelés mögött. Ezek a beszerzések sokszor mennyiségben és összetételben változóak a korábbiakhoz képest forgalomtól/kapacitástól függően.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég

cron