Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóbevallás készítésének számlázása

Számlázás

Adóbevallás készítésének számlázása

HozzászólásSzerző: szokeandras » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha egy ügyfelemnek készítettem az adóbevallását, akkor ezt milyen módon kell kiszámlázni, tehát mi a szolgáltatás megnevezése a számlatömben? Könyvelés alatt futhat a dolog, vagy azt kell beírnom h adóbevallás elkészítése? A vállakozóimban olyanok vannak, hogy könyvelés, pénzügyi és marketing üzletviteli tanácsadás, egyéb üzletviteli tanácsadás, egyéb gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás. Előre is köszi, András

szokeandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adóbevallás készítésének számlázása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 11, 2008 10:52 am

Szia!  Ha a szerződésetekben benne van - számviteli szolgáltatás/könyvelés -re vonatkozó szerződés -, hogy a bevallások összeállítása is, s ez nem képez külön díjtételt, akkor benne van a havi átalány, vagy valamilyen megállapodott össz. díjban. Ha minden egyes nagyobb munkaterületnek adtatok külön díjtétételt: főkönyvi könyvelés, munkaügyi ügyintézés/bérszámfejtés, adóbevallások készítés és küldése bevallásonként x Ft, stb, - s nem egy összesen havi,stb időszaki díj van, akkor az egyes elszámolási időszakokban az adott számlán a szerződésben szereplő szolgáltatás megnevezéssel szerepeltetheted soronként . De a tevékenységi körödet /szakmakódjaidat tekintve  könyvelési szolgáltatásba belefér, a számlán SZJ statisztikai megnevezést /konkrét elvégzett szolgáltatás megnevezést kell szerepeltetni. - szerintem.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Adóbevallás készítésének számlázása

HozzászólásSzerző: szokeandras » kedd márc. 11, 2008 11:06 am

Konkrétan egy darab SZJA adóbevllás elkészítése volt. Mit írok a számlára, milyen szj számmal? Köszi András
szokeandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adóbevallás készítésének számlázása

HozzászólásSzerző: szokeandras » kedd márc. 11, 2008 11:07 am

Nincs bent a szerződsében, mert egy ismeretlen emberé volt.
szokeandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adóbevallás készítésének számlázása

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd márc. 11, 2008 11:27 am

Szia! Én ismeretlen magánszemélyeknek nyugtát adtam. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóbevallás készítésének számlázása

HozzászólásSzerző: szokeandras » kedd márc. 11, 2008 11:45 am

Számlát kér... De úgy nézem a könyvelés alá be lehet nyomni, csak azt írom h SZJA bevallás elkészítése.

szokeandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adóbevallás készítésének számlázása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 11, 2008 2:06 pm

Szia!  megzavartál a kérdésedben azzal, hogy "ügyfelemnek".....   Ha ez egy egyszeri , eseti megbízás, akkor, ha a kedves megbízó számlát kér - akkor kiállítod a számlát és a szöveges megnevezésbe beírod, hogy pl. 0753 bevallás elkészítése...    SZJ szám nek kell, mert az nem kötelező a számlán, s e szolgáltatás szerintem belefér a  szakmakód tevékenységedbe, tehát készíthettél ilyet pénzért. Ha nem kér számlát, akkor adsz nyugtát és kalap. Üdv.

Bocs! 2008-at írunk!!  Tehát ha azt mondja nem kér számlát, akkor nyugtát adsz, ha kér, akkor azt. üdv. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég