Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetés nélküli szabadság kezelése

Nemzetközi adózás

Fizetés nélküli szabadság kezelése

HozzászólásSzerző: Berzsu » vas. ápr. 13, 2008 9:41 am

Szia Éva! Nem szeretnék vitatkozni, mert azt hiszem, Te sokkal profibb bér-tb-s vagy, mint én. De a Tbj.8.§-ában - ami a biztosítás szüneteléséről szól - nem találtam 30 napra vonatkozóan semmit. /Valami rémlik, hogy régebben valóban 30 nap után szünetelt csak a biztosítás./ Vagy csak az én figyelmem kerülte el valami. Üdv.: Zsuzsa 

 

Berzsu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fizetés nélküli szabadság kezelése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. ápr. 13, 2008 10:11 am

Szerintem a biztosítás szünetelésénél nincs olyan, hogy 2 nap  vagy 30 napon túl, ha egy nap, akkor egy nap, amit jelenteni kell a változásbejelentőn.. Eü.szolg.járulékokról  - mert nem tudom a saját hozzászólásomhoz szerkeszteni, csak másokét tudnám , ilyen ez a rendszer! - ezért ide teszem: 

TBj. tv-ből: 

(4) A kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó, a kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó után a társas vállalkozás, valamint a 39. § (2) bekezdésében meghatározott személy által fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulék havi összege 4350 forint (napi összege 145 forint).


39. § (1) A központi költségvetés a 16. § (1) bekezdésének a)-o), s)-t) pontjában említett személyek egészségügyi szolgáltatásának fedezetét a 26. § (5) bekezdésében meghatározott járulékfizetéssel és az egészségügyi hozzájárulás bevételeinek átutalásával biztosítja.
(2) Az a belföldi személy, aki nem biztosított és egészségügyi szolgáltatásra a 16. § (1) bekezdésének a)-p) és s)-t) pontja, valamint a 13. § szerint sem jogosult, köteles a 19. § (4) bekezdésében meghatározott egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni.
(3)
(4) A járulékfizetést a kötelezett helyett annak hozzájárulásával más személy vagy szerv is teljesítheti. A járulékfizetés átvállalása az állami adóhatóság jóváhagyásával válik érvényessé.
39/A. § (1) A 39. § (2) bekezdésében meghatározott járulékfizetési kötelezettség az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megszűnését követő naptól a biztosítási kötelezettséggel járó jogviszony első napjáig, illetőleg a 16. § (1) bekezdésének a)-p) és s)-t) pontjában meghatározott jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjáig áll fenn.
(2) Ha a biztosítási kötelezettség megállapítására utólag kerül sor, a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt a 39. § alapján megfizetett járulékot a foglalkoztató által kiállított igazolás benyújtása mellett vissza lehet igényelni az állami adóhatóságtól.
  
 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fizetés nélküli szabadság kezelése

HozzászólásSzerző: Berzsu » vas. ápr. 13, 2008 10:29 am

Jesszus! Melcsi, esküszöm ez eszembe sem jutott! /Mentségemül: ez még elég friss dolog./

Tehát vagy a munkavállaló befizeti ezen időszakra, vagy esetleg a munkáltató ezt átvállalja, de ahhoz APEH engedély kell? Jól értem? 

Berzsu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fizetés nélküli szabadság kezelése

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. ápr. 13, 2008 11:00 am

Szia Melcsi,Zsuzsa!

Megpróbálok utána nézni, hogy miért vagyok benne biztos:))

Az biztos,hogy ha valaki kap 1-2 nap fizetés nélküli szabit, mert dolga van,azt én soha be nem jelentem a T1041-en, mert szerintem nem szünetel a biztosítása.A jogviszonya alapján minden járulék meg van fizetve arra a hónapra.Vagy szerintetek a 4350,-nek az egy napra eső részét a dolgozónak még be kellene fizetni az APEH-nak?Én ilyenről nem hallottam!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Fizetés nélküli szabadság kezelése

HozzászólásSzerző: Berzsu » vas. ápr. 13, 2008 6:31 pm

OK Éva. Legalább ezt a témát is körbejárjuk, és valamilyen álláspontra csak jutunk.

Üdv. Zsuzsa

Berzsu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fizetés nélküli szabadság kezelése

HozzászólásSzerző: sagi-judit » szer. aug. 27, 2008 3:47 pm

Szeretnék én is segítséget kérni. Van egy egyéni vállalkozó, aki 36 órás munkaviszony mellett tevékenykedett. Eddig nem kellett neki semiféle járulékot fizetnie. Szeptember 15-től, 2009. november 30-ig fizetés nélküli szabadságon lesz a munkahelyén, mert elnyert egy Németországi ösztöndíjat. kérdésem az volna, hogy akkor, az egyéni vállalkozásában meg kell fizetnie a járulékokat? Az ösztöndíjat, ami havi 1000 euro azt is majd be kell vallania februárban?

előre is köszönöm Judit

sagi-judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Előző

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég