Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugdijas festő

Nemzetközi adózás

nyugdijas festő

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nyugdijas festő aki 50 % nyugdijat kap( szolgálati) egyéni vállakozó vagyok, és szeretnék auzstriába menni mint egyéni vállakozó festeni, akihez mennék, ő azt mondta, hogy vigyem a vállalkozói igazolványomat és hó végén pedig számlázzak neki. A Tb törvény szerint itthon vagyok biztosított, az egyezmény szerint mehetek, csak túl egyszerűnek tartom a kritériumokat, hogy ilyen könnyen lehet eus országban dolgozni. Ha jól gondolom a bevételemmel szemben csak utiköltséget tudok felmutatni, havi 4350,- eüj, de akkor ithon  adózók. Ha valaki tudna erről többet mondani nagyon megköszönöm, biztosan sokan vannak igy ausztriában dolgozni álitólag.alanyi menetes egyéni vállalkozó vagyok, azt tudom, hogy eus adószámot kell kiváltanom. Előre is köszönöm. Laci
theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdijas festő

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. feb. 28, 2008 2:01 pm

Szia Laci!

Mivel alanyi mentes vagy, nem esel a fordított adózás alá semmiképpen, hiszen csak áfa nélkül állíthatsz ki számlát.

Tehát ugyanúgy számlázol, mintha itthon dolgoznál, és ugyanúgy adózol is!!

Ebből eredően EU-s adószám sem kell.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdijas festő

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » csüt. feb. 28, 2008 3:42 pm

Kedves Éva ! Kösz, hogy válaszoltál kérdésemre, de a munka huzamosabb időt venne igénybe akár 12 hónapnál is többet, és cégnek kellne számlázni, független attól,hogy én alanyi mentes vagyok. Az egyezmény úgy szól: Határon átivelő szolgáltatásnyujtás: EV is kiküldheti magát külföldi munkavégzésre. Ebben az esetben mind a munkáltatókra, mind a munkavállalókra irányadó feltételket teljesíteni kell, továbbá a kiküldetés szerinti állam szabályai szerint  is teljesíteni kell az EV-hoz szükséges feltételeket. ????

Amennyiben egy önálló vállalkozó tevékenységét egy másik tagállamban fejti ki, akkor a másik tagállamban történő munkavégzés ellenére az önálló vállalkozó továbbra is a kiküldő állam jogszabályai szerint lesz biztosítva úgy, mintha továbbra is ennek a területén dolgozna. 

Az alapesetet tudom, csak túl egyszerűnek tartom a dolgot, hisz munkavállalási engedélyeket meg mnagyon nehezen lehet szerezni.A kérdést azért tettem fel, mert nagyon sokan dolgoznak igy ausztriában ami majdnem egyenlő az ithoni kiskönyves foglalkoztatással. olyantól szeretnék választ kapni, aki konkrétan igy dolgozik kint és a gyakorlatból tudna tapasztalot átadni. De nagyon köszönöma gyors válaszodat. Üdv Laci

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdijas festő

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. márc. 03, 2008 3:40 pm

Ha a munka előre láthatólag 12 hónapnál többet vesz igénybe, akkor a kiküldetéssel kapcsolatos EU szabályok módosulnak, mert a kiküldetés időtartama max. 1 év lehet, amit indokolt esetben, menet közben felmerülő körülmény miatt lehet még egy évvel meghosszabbítani. Az E101-es kiállításánál. ill. a meghosszabbításnál ezeket vizsgálni kell.  Így AU-ban lesz rögtön az elejétől biztosított. A Rendelet 17. cikke értelmében az érintett tagállamok illetékes szervei a munkáltató és a munkavállaló közös kérelmére akkor is megadhatják a hozzájárulást, ha előre láthatóan meghaladja a kiküldetés a 12 hónapot.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron