Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gázolaj árfolyama

Nemzetközi adózás

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kft-nk  nemzetközi  árufuvarozással  foglalkozik. A kamion a Shell és Mol kutaknál tankol gázolajat. Hol belföldön,  hol  pedig az Európai Unió  másik  tagállamában, Ausztria, Szlovénia.  Gázolaj áfát  levontuk  a belföldi számlából, de a MOL és a Shell  által  külföldön  kiállitott  kétnyelvü számlából nem, mert külföldön  tankolta. Egyes  vélemények  szerint ez  is  levonható.  Egyébként milyen árfolyamon kell átszámolni forintra ezt a gázolajat.  Napi szállitás  van,  napi  tankolással.  Viszont pénzt  hetente váltunk, és kapnak ellátmányt a sofőrök. Majd a hét  végén  elszámolnak. A  gázolaj költséget  meghatározhatjuk-e az  átváltáskori euro árfolyamon,  vagy  naponta kell-e a tankolási  számlákat átszorozni forintra? Rozalinda!
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: megyesicu » szer. jan. 03, 2007 8:23 pm

Szia Rozalinda!

Szerintem is levonható a külföldön tankolt gázolaj áfája. Felveszel x árfolyamon vmennyi eurót, ebből kapnak a sofőrök, mint egy kiküldetési rendelvény. Amikor ezzel elszámolnak, ugyanazzal az x árfollyammal számolnék, amin megkapták.

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 03, 2007 8:33 pm

Szia Rozalinda!

Az Uniós ÁFÁ-t mindig MNB árfolyamon állítjuk be az ÁFA bevallásba, a költsékénti elszámolás pedig a számviteli politikában meghatározott bank és árfolyam szerint történik.

 A hazai levonhatóságról nem vagyok meggyőződve, (de ez csak a véleményem és nem néztem utánna) azért mert ebben az esetben gondolom ÁFÁ-t is tartalmazó számlád van és az ilyen számlák ÁFA tartalmát külföldön lehet visszakérni. Amikor levonhatjuk, akkor mi is számítjuk fel, mert a számlaérték ezekben az esetekben nettó és tartalmazza az Unió-s számlákra előírt adatokat is: Pl: kibocsátó-vevő EU-s adószáma.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: ducheniko » szer. jan. 03, 2007 8:39 pm

Szia!

Én úgy tudom, hogy a külföldi áfát abban az országban igényelheted vissza ahol azt megfizetted. Tehát ha például Ausztriában akkor az ottani szabályok szerint kérheted a visszaigénylést.

Magyarországon pl. az Észak-budapesti Apeh az, aki a külföldieknek járó áfa visszatérítéssel foglalkozik. Itt értékhatár és időkorlát is van, tehát meg kell nézni az adott ország erre vonatkozó szabályait.

Üdv: ducheniko

ducheniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: megyesicu » szer. jan. 03, 2007 8:44 pm

Sziasztok!

Ez nem úgy van, hogy felszámítod magadnak és vissza is igényelheted, mivel uniós?

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 03, 2007 8:50 pm

Szia Icu!

Erre Rozalinda tud  majd válaszolni, de a benzinkutaknál jellemzően nem nettó számlát adnak külföldön. A kérdésből én áfát tartalmazó számlára következtetek.

Ha mégis igen, akkor felszámít és levon azonos bevallásban.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 03, 2007 8:57 pm

Amit  írsz, akkor van,  amikor Közösségen  belülről  jön áru  vagy szolgáltatás,  nulla kulccsal.  A  fordított  adózás  szerint a magyar vevő fizeti, ill számolja a fizetendő adót és egyből le is vonja. Feltétel, hogy az  áru elhagyja a másik uniós országot. Itt viszont az történik, hogy a kamion a másik országban el is  használja a gázolaj nagyrészét.  A  külföldi  benzinkutnál  mindig áfás számlát  kap. Rozalinda!
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: megyesicu » szer. jan. 03, 2007 9:30 pm

Akkor kíváncsian várom én is a szakértők válaszát, arra valóban nem gondoltam, hogy még ott fel is használják :-((

Icu

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gázolaj árfolyama

HozzászólásSzerző: crissy » csüt. jan. 04, 2007 7:56 am

Szia!

Könyvelek egy hasonló tevékenységet végző cégnek, és bruttó módon kapja a számlát, úgyis könyvelem, mert itthon a külföldi számla áfája nem igényelhető vissza. Ezt külön kell neki megtennie, az eredeti számlákkal igazoltan, és amikor visszautalják részére az áfát, akkor visszakapja az eredeti számlákat is. (Én addig hitelesített másolattal dolgozom).

A visszaigénylést nem én intézem - megbízott egy ezzel foglalkozót, de most megnéztem az utalást és azon szerepel: AEB Rt - többletértékadó osztály TEA adóvisszatérítés.

Esetleg meg tudom kérdezni, ha pontosan érdekel.

Kriszta

crissy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron