Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magyarként szlovák cégen keresztül Hollandiában

Nemzetközi adózás

Magyarként szlovák cégen keresztül Hollandiában

HozzászólásSzerző: kerdezo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelettel kérném a szakértők tanácsát a következő ügyben.

Jómagam magyar állampolgárként, szlovákiai cégemen keresztül szeretnék egy német cég alvállalkozájaként egy holland cégnek tanácsadási tevékenységet nyújtani. A szolgáltatásnyújtás helye Hollandia és a tevékenység nagy valószínűséggel 6-12 hónapig fog tartani. Ha jól tudom ez határon átnyúló szolgáltatás nyújtásnak minősül és erre van lehetőségem.

Amit nem tudok magamtól megfejteni és eddig sajnos senki sem tudott válaszolni nekem, hogy adózási szempontból ez a helyzet milyen tényállásokat merít ki. Konkrétabban, hogy melyik országban kinek és milyen adókat kell fizetnem? Mely országok adótörvényeit kell alkalmazni? Hol és milyen szerepet játszanak a kettős adóztatás elkerülését célzó egyezmények?

Tudom, hogy a kérdés nem egyszerű és nem feltétlenül a fórumon kellene megválaszolni, ezért ha valaki úgy érzi, hogy érdemi segítséget tud adni, természetesen szívesen meglátogatnám egy konzultáció erejéig. Ettől függetlenül minden észrevételt szívesen veszek. :) Előre is köszöm!

kerdezo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magyarként szlovák cégen keresztül Hollandiában

HozzászólásSzerző: aesdbt@axelero.hu » szer. jan. 03, 2007 5:02 pm

Atz hiszem hogy ha jól értelmezem a kérdésedet akkor ne azt nézd hogy milyen állampolgár vagy mert cég végez szolgáltatást amely eu tagállamban Szlovákiában van.Ugyan is a szolgáltatás teljesitési helye Hollandia szintén egy másik eu tagállam.A te céged Szlovákiában regisztrált társaság igy a szolgáltatást a Szlovák jogszabályok határozzák meg.Nem az a mérvadó hogy milyen az állampolgárságod mert nem mint magánszemély hanem a céget bizzák meg a szolgáltatás elvégzésével.Az egy másdolog hogy cégen belül ki végzi el a szolgáltatást.A magyar törvény igy szól hogy magyartársaság által igénybe vett ügynöki szolgáltatás teljesitési helye legtöbb esetben Magyarországon lesz és ennek alapján a szolgáltatást igénybe vevö társaságnak kell felszámitani az ÁFÁ-tTehát te a szlovák jogszabályok alapján a szlovák céged számlázza le a szolgáltatást Hollandiába.
aesdbt@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Magyarként szlovák cégen keresztül Hollandiában

HozzászólásSzerző: kerdezo » szer. jan. 03, 2007 5:37 pm

Szia! Köszi a gyors választ.

Igen abban igazad van, hogy a szlovák cégnek kell számláznia, de nem a holland ügyfélnek, hanem annak a német cégnek akinek az alvállalkozójaként végzem a tanácsadást Hollandiában. Az áfát ott Hollandiában fogják befizetni.

Valójában ne haragudj, hogy ezt mondom, de a többi adónem ami kritikusabb megítélésem szerint. Tehát nem világos, hogy hol és milyen adószabályok alapján kell fizetnem a társasági adót például.

Továbbá én vagyok a szlovákiai szolgáltatást nyújtó cég egyik tulajdonosa és munkavállaló is vagyok ugyanitt és én fogok részt venni a szolgáltatás nyújtásban is.

Tehát kérdés, hogy például a munkavállalói járulékokat hol és milyen szabályok alapján kell fizetni (valszeg többet leszek kint mint 180 nap).

Aztán a szolgáltatásnyújtásból származó nyereség osztalékként történő kivétele esetén szintén kérdés, hogy hol és milyen osztalékadóval kell számolnom...

Valójában nem szándékozom Hollandiában telephelyet alapítani, a szolgáltatásnyújtás a holland ügyfél helyszínén fog történni, tehát én úgy értelmezem, hogy pl. a társasági adó esetében nem vonatkozna rám a holland adó jogszabály. De a korábbi fórumos hozzászólásokból úgy veszem ki, hogy ha valaki hosszú ideig nyújt egy szolgáltatást egy külföldi országban, akkor ott automatikusan telephelye képződik...

Szintén igazad van abban, hogy az állampolgárság nem feltétlenül fontos, de ami fontos lehet például, hogy Magyarországon van az állandó lakcímem is tehát itt számítok belföldinek (SZJA, Osztalék adóhoz). Viszont valószínűleg mivel sokat kell kinnt tartózkodnom, lakást fogok bérelni és be is kell jelentkeznem lakhatási engedélyért a holland hatóságoknál. Ekkor már nem egyértelmű számomra, hogy hol számítok belföldinek...

Szóvel ezek és ehhez hasonló nyalánkságok. :)

kerdezo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magyarként szlovák cégen keresztül Hollandiában

HozzászólásSzerző: eraconto » vas. márc. 04, 2007 5:13 pm

Aza adózás szempontjából illetékességgel továbbra is Mo-on számítassz , és amennyiben kinn nem töltessz 183 napnál több isőt akkor kint nem vonják le asz szja-t sem a béredből, hanem azt Mo-on neked kell majd megtenni .
eraconto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron