Adófórum

Adózási és számviteli információk

EU-s számla áfája

Nemzetközi adózás

EU-s számla áfája

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » csüt. dec. 07, 2006 10:38 am

Az Olasz szla kiállítója feltüntette a Közösségi adószámát? Biztos hogy nem úgy kell mint"régen", már gondolom itt az importálás bevallására gondoltál. Akkor már megvolt fizetve az áfa ugye a vámhatóságnak. Igy állithattad be levonhatóba is + ha megvolt a vámhatározat. Ennyiből most csak tippelgetni lehet - olasz rosszul állitotta ki a szlát - nincs közösségi adószáma - különleges jogállású adóalany aki nem érte el az értékhatárt - ott vásároltátok meg helyben a gk-it (ettől még mondjuk lehet Közösségen belüli) Kiváncsi vagyok mi a megoldás.
Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EU-s számla áfája

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. dec. 07, 2006 11:33 am

A számlán mindkét fél ( vevő és eladó) EU-s adószámláját fel kell tüntetni !! Ebből látszik,hogy EU-s ügylet. De az is lehet, hogy  az ottani ügyintéző még "tanuló", illetve a vevő is, a zsebe bánja, ha nem figyel!!

Szia: Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EU-s számla áfája

HozzászólásSzerző: adamo0621 » csüt. dec. 07, 2006 3:01 pm

Attól függ, hogy az olaszok az áfa melyik § -ra hivatkoznak ugyanis náluk olyan a számlázóprogram,(codice vagy cod.IVA) hogy mindig hivatkozik az ügylet áfa megítélésére. Attól függetlenűl fontos ahogy Éva írta az EU-s adószám mert annélkűl nehéz érvényesíteni.

Illetve ha ő felszámolta az áfát akkor visszaigényelni csak ott náluk lehet  adójogi képviselővel. Ha nincs EU-s adószám a számlán akkor nekik kötelező az áfát felszámolni.

Szia Ádám

adamo0621
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EU-s számla áfája

HozzászólásSzerző: adamo0621 » pén. dec. 08, 2006 9:17 pm

Az essente azt jelenti magyarul, hogy mentes az áfa alól, ha tényleg ez van a számlán, akkor reklamáni kell, mert ha essente, akkor minek számolta fel, a 41-est meg tudom neked nézni, mert nekem megvan a olasz Áfa tv., de csak hétfőn mert a másik gépemen van.

Szia Ádám

adamo0621
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EU-s számla áfája

HozzászólásSzerző: adamo0621 » vas. dec. 10, 2006 3:14 pm

Érdekes de a 41 es nem hivatkozik a jellegre, hanem számlakiállítás szabályával.

Azzal nem követsz el bajt ha + és - ba berakod mert nem rövidited meg az államkasszát.

Nekem azért logikus, hogy nem is igényelsz vissza,ahogy a fentiekben írtam hiszen más államnak fizetted meg az áfát és ezért ott vagy jogosult a visszaigénylésre ha már felszámolták. Ha véletlen olyan %-os adómérték lenne más országban amilyen itt nincs akkor azt nem is tudnád sehová beállítani.

adamo0621
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég