Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.váll. külföldi m. vállalása m.visz.keretében

Nemzetközi adózás

E.váll. külföldi m. vállalása m.visz.keretében

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. okt. 10, 2007 8:39 am

Sziasztok! Nagyon köszönöm az eddigi segítséget. Szeretném megosztani Veletek amit eddig én is megtudtam. Valóban kell az E101, melyet ott kint kell kapnia. Kell a munkaszerződés lefordítva magyarra, ami szokatlan számomra, nem is szükséges a napi nyolc óra, elegendő kevesebb is akkor sem kell itthon fizetni a járulékot, mert ebben az esetben erősebb a m. viszony.

A másik meglepetésem, tételes EHO -t kell fizetni és vallani is, mert akkor nem kellene fizetni, ha más megfizeti, de Angliában ezt nem ismerik, így itthon kell fizetni.Ezt az információt APEH-os tól kaptam. Ott  is vannak segítőkész emberek. Még igértek választ másik megyéből is, ha lesz újabb infom megírom. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.váll. külföldi m. vállalása m.visz.keretében

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. okt. 13, 2007 7:19 am

Szia Mária!

Valamiért meg kellett néznem a 0758-a kitöltési útmutatóját és így akadtam rá ezekre a sorokra:

Százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást akkor kell Önnek fizetnie, ha:

- az 1408/71/EGK rendelet alapján egyéni vállalkozóként Önre nem terjed ki Magyarországon a kötelező társadalombiztosítás, mivel egy másik EU tagállamban munkaviszonyban áll, azonban egyéni vállalkozásában összevont adóalapba tartozó jövedelmet szerez. Ha ezen túlmenően további százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás fizetési kötelezettsége van, azt a 0753-as bevallásban kell szerepeltetni.

Üdv.
 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E.váll. külföldi m. vállalása m.visz.keretében

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. okt. 13, 2007 12:17 pm

Szia Garbó! Köszönöm, hogy gondoltál rám, nem olvastam még ezzel kapcsolatban a kitöltési útmutatót, de megteszem, erre nem is gondoltam, mégegyszer köszönöm. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég