Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magyar alkalmazott bejelentése külf. cégben

Nemzetközi adózás

Magyar alkalmazott bejelentése külf. cégben

HozzászólásSzerző: Brokkoli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumozók!

Szeretnék tanáncsot kérni, hogy hallott-e már valaki olyan szabályozásról (állítólag júliustól él..), hogy a Mo-n működő külföldi cégeknek be kell jelenteni magyar munkavállalókat is. Jelenleg csak külföldi alkalmazottjai vannak. Én nem találtam erre vonatkozóan semmit, de lehet, hogy csak átsiklottam felette...

Köszönöm a segítséget

B.

Brokkoli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Magyar alkalmazott bejelentése külf. cégben

HozzászólásSzerző: attilio » kedd szept. 04, 2007 3:56 pm

Szia,


1. július 1-től új idegenrendészeti törvényünk van, amelyik szerint ha 3.  országbeli állampolgár (gyakorlatilag a nem EU-s) keresőtevékenység 
céljából itt akar tartózkodni hosszabb ideig (90 napnál több),  akkor ebből  a célból alapíthat céget, és abban, mint annak tulajdonosa (ügyvezetője) kérhet vízumot, tartózkodási engedélyt. Ez, a régi nevén u.n. jövedelmeszerzési vízum (tart. eng- ma u.n kerestőtevékenység végzése céljából  kiadott engedély) akkor adható ki,  ha a cégben a tulaj (ügyvezető) lényegében csak az igazgatással kapcsolatos feladatokat végzi, de a cég alaptevékenységét más munkavállalók látják el. Ezért írja elő a tv. az engedély megszerzéséhez, hogy legyen legalább 3 magyar állampolgárságú  vagy eus személy  munkaviszonyban.

2. A Magyaroszágon működő külföldi cég itthon nem köteles magyar munkavállalót foglalkoztatni, foglalkoztathat csak külföldieket is, de akkor azok mindegyikének kell munkavállalási engedély (kivéve ha bizonyos EU-s országokból vannak)

Összességében tehát, ha a cég nem eu-s tulajdonosa (ügyvezetője) tulajdonosként (ügyvezetőként) akar magának u.n. jövedelemszerzési  
vízumot (tartozkodási. eng-) "csináltatni", akkor ennek egyik módja, hogy az általa alapított (tulajdonolt) magyar cégben 3 magyar (eu-s) 
munkavállalót foglalkoztat.  Ez a cég magyar cég (fióktelep) lesz - nem külföldi.

De:  1. vízumut más jogcímeken is lehet kapni, 2. nem lehet általánosan kimondani, hogy magyar alkalmazottakkal (is) kell a küldöldiek által tulajdonolt cégeket működtetni. 

Szóval nem osztogattak, hanem fosztogattak.)

jogforrások:

2007. évi II. tv. 20.  § (1) bek.  c)
114/2007 Korm.  rend.   59. § (2) bek.
attilio
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Magyar alkalmazott bejelentése külf. cégben

HozzászólásSzerző: Brokkoli » kedd szept. 04, 2007 5:30 pm

Szia,

Köszönöm a válaszod, sokat segítettél! Nem nagyon vagyok benne ilyen témában, de úgy látszik ebbe is bele kell ásnom magam:-)

Üdv.

B.

Brokkoli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron