Adófórum

Adózási és számviteli információk

Írorszagi, és otthoni adózással kapcsolatos kérdés

Nemzetközi adózás

Írorszagi, és otthoni adózással kapcsolatos kérdés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szer. aug. 22, 2007 1:15 pm

Szia!

Ha 183 napnál kevesebbet dolgozik valaki Írországban, akkor Magyarországon kell adóznia, az ott szerzett jövedelem, és az itthoni együttesen.

Amennyiben egész évben csak Írországban dolgozik, akkor ott kell adóbevallást adnia. Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Írorszagi, és otthoni adózással kapcsolatos kérdés

HozzászólásSzerző: virag_szal » szer. aug. 22, 2007 1:54 pm

 

Akkor már csak azt nem értem, hogy ha otthon dolgozom a kevesebbet (M.o-n) akkor egyáltalán minek föltüntetni, hogy külföldön dolgoztam? Elmehettem nyelvet tanulni, lehettem munkanélküli, miért kell ez nekik, hogy ha nem lesz "előnyük" belőle? Milyen "bünti" jár, ha nem vallom be? :)

Köszönöm

V.

 

virag_szal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Írorszagi, és otthoni adózással kapcsolatos kérdés

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. aug. 22, 2007 2:07 pm

Szia!

 

Ha nem vallod be itt lép be az általad felvetett első link szerinti bírósági eset, amennyiben ellenőriznek és rájönnek, hogy nem vallottad be. Ha évekig elkerülöd az ellenőrzést , elévülési idő letelik, talán megúszod, de akkor is lehet egy vagyonosodási vizsgálat ami a mostani gyakorlat szerint nem ismer elévülést szinte.

 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Írorszagi, és otthoni adózással kapcsolatos kérdés

HozzászólásSzerző: virag_szal » szer. aug. 22, 2007 2:13 pm

Na jó, de ha nincs is fizetnivalóm, és jönnek ellenőrizni, akkor mire számolják ki a büntit, meg a kamatokat?

Tud valaki esetleg olyan szakértőt, akivel majd ha arra kerül a sor, hogy megcsináljam a bevallásom, tudnék konzultálni?

Azt hittem értem ezeket a dolgokat, de úgy látszik nem, a Szilvi féle számolás sem teljesen világos, de már nem szeretnék ennyire a részleteiben itt senkit sem zargatni:)

Üdv,

V.

virag_szal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Írorszagi, és otthoni adózással kapcsolatos kérdés

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. aug. 22, 2007 7:06 pm

!Javítva a számítás! 

Ha nincs fizetnivalód, még mindig kivethetnek mulasztási bírságot a pontatlan bevallásért. Szilvi számítását azért nem érted, mert pont az az esetet nem tartalmazza, amikor átléped az adósávot. A szakértőt adótanácsadónak hívják.

A számítás így néz ki:

Mo-i jövedelem jan-már.  legyen 900.000 ennek adója 18% = 162.000, ezt levonták még itthon adóelőlegként.

Írországi jöv. ápr-dec. legyen 1.500.000, így összesen van 2.400.000, ennek adója 1.700.000ig 18%, efelett 36%, összesen 558.000.

Most jön a csavar: levonahtó az Írországi jövedelemre eső adó: az 1.500.000 18 %-a (tehát csak az alsó adósávba esik), ami 270.000.

Marad 558.000-270.000 éves adó, ami 288.000. (Tegyük fel, nincs levonás, bár az adójóváírást még figyelembe kellene venni, de azzal már túl bonyolult, és amit meg akarok mutatni, az így is látszani fog.)

Tehát: Előlegként megfizettél ugyan 162.000 Ft-ot, de fennmaradt még 126.000. Ez utóbbit kell befizetni. Tehát a Mo-i jövedelem végülis magasabb adósávban adózott, de az előleget az alacsonyabb sávban vonták le .

(Reggel átszámoltam és persze hibás volt, de most már jó. Adójóváírás nem vehető figyelembe és ez a tény is megemeli a fizetendő adót, ha a Mo-i jövedelemnél még beszámították ezt a kedvezményt.)

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Írorszagi, és otthoni adózással kapcsolatos kérdés

HozzászólásSzerző: virag_szal » csüt. aug. 23, 2007 7:30 am

 

Szia Anikó!

 

Így már értem, hihetetlen :)

Egyébként sztem annyiban nem stimmel a Tied, hogy Te 300 ezres bruttót vettél alapul (nekem is annyi volt), és abból havi 82 500 Ft volt a levonás (hiszen elvileg egész évben annyit kerestem volna, pont ezért mondtam, h elvileg még vissza is kaphatnék belőle, hiszen az 1,7 milliós határon belül maradtam végül), így már 247 500 Ft-om be lenne fizetve. Így jobban tetszik, nincs akkora különbség!:)

 

Köszönöm

V.

virag_szal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron