Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mi alapján válasszon könyvelőt?

Nemzetközi adózás

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: ScienceHead » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumtagok!

Céget szeretnék alapítani. Ehhez szeretnék segítséget kérni: mi alapján válasszak könyvelőt, mire figyeljek oda nagyon, milyen buktatók vannak?

Előre is köszönöm a segítséget!
ScienceHead
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: rentax » hétf. aug. 05, 2013 12:00 pm

Kedves Kérdező!

Ez egy könyvelői szakmai fórum oldal.
Javasolnám, hogy keress fel egy adótanácsadót!
rentax
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: ScienceHead » hétf. aug. 05, 2013 12:29 pm

Kedves rentax,
Lehet nem jól fogalmaztam, elnézést, arra lennék kíváncsi a "mik a buktatói" címszó alatt, hogy a könyvelőtől mit lehet elvárni. Fórumokon olvastam, hogy meg kell kérdezni van-e felelősségbiztosítása, mérlegképes-e, illetve hogy szerződést kell kötni melyben a könyvelő vállalja a felelősséget a munkájáért (azaz ha probléma van könyvelési hiba miatt megtéríti a NAV által kiszabott büntetést. Ilyenek érdekelnének.
Gondoltam itt sok könyvelő van, és ki más tudna jobban válaszolni a kérdésemre mint valaki aki könyvelő.
ScienceHead
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. aug. 05, 2013 9:19 pm

Fontos szempont, hogy egyáltalán regisztrált szolgáltatóról van-e szó. Ezt tudod ellenőrizni a gazdasági minisztérium vagy a könyvvizsgálói kamara névjegyzékében.

Semmiképpen se az olcsót keresd. Itt is igaz az olcsó húsnak híg a leve.

Korábban válaszd ki a számviteli szolgáltatódat, mint a céget alapító ügyvédet.Sok hasznos tanácsot tud adni, amikre az ügyvédek nem figyelnek oka.

Olyat ne válassz, aki azzal hiteget, hogy majd "okosba megoldjuk."

Ne válassz olyat, akinek a első dolga a Te ügyfélkapus hozzáférésed (felhasználó név, jelszó) elkérése.

Részemről röviden ennyi. A kollegák talán majd kiegészítenek.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: kati1012 » kedd aug. 06, 2013 6:15 am

Most amikor az adótanácsadóit meg lehet szerezni a mérlegképes könyvelőknek, szerintem nincs azzal baj, hogy a választ itt keresi a T. kérdező. Én úgy gondolom, hogy a papír nem minden, sőt!
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: rentax » kedd aug. 06, 2013 12:18 pm

Itt nem a papírról van szó.
Adótanácsadó helyett irhattam volna könyvelőt vagy adószakértőt is.
rentax
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. aug. 10, 2013 7:43 am

Sziasztok,

majdnem mindenben egyet értek Szedlacsekkel, amiben viszont egyáltalán nem: Újabban én is elkérem rögtön az új ügyfelek ügyfélkapuját, azért, mert amíg nem tudnak eljönni hozzám, az adatok alapján ki tudom nekik tölteni a 180-as meghatalmazást, elküldöm mailen és azt ők azonnal le tudják adni a Navnak. Fontos, mert pl. a 1041-eseket azonnal kell küldeni, alakuláskor. Aztán amikor már sínen vannak a dolgok, akkor megcsináljuk az enyémet is, mert ott még tanukat is kell szerezni a meghatalmazás aláírásához, és ez nehézkesebb.
Tehát én azt mondom, ez ne riasszon vissza, ha a Te ügyfélkapudat kéri.

Viszont én is azt tanácsolom, hogy ne a legolcsóbbat keresd (több kárt okoz, minta normálisan megfizetnél egyet, ugyanis bagóért én sem lennék hajlandó naprakész könyvelést vezetni azokkal az ügyfeleimmel szemben, akik normálisan megfizetik a munkámat, és így az olcsó háttérbe szorulna), ne a nagymellényeseket keresd, akik csak magukat fényezik, és ne azokat keresd, akik általánosságban beszélnek.
A jó könyvelő sok dologról kifaggat, és azokkal kapcsolatban rögtön tanácsokat tud adni. Valóban fontos, hogy még az ügyvéd előtt beszélj vele, mert abban is segíteni tud, hogy pl. érdemes-e, kell-e áfa körösnek lenned vagy sem.
Szerintem legalább kettővel beszélj, mert remélhetőleg észre fogod venni a különbséget, ha rátermetted sikerül kifognod a kettő közül.
Nálam, akik nem rögtön azzal kezdik, hogy telefonba vagy emailbe a fejemhez vágják, hogy ez drága, van sokkal olcsóbb és veszik a fáradtságot hogy eljöjjenek egy személyes megbeszélésre, mindig úgy távoznak a beszélgetés végén, hogy: "látszik, hogy érti a dolgát". Tehát, ha egy ilyen könyvelővel sikerül beszélgetned, szerintem érezni fogod. (mondom, nem az önfényezés, hanem a szakmai magabiztosság, határozottság) Persze most mondhatnánk, hogy itt is nagyon sok kérdésben elbizonytalanodunk és segítséget kérünk egymástól, de éppen ez az, ha valamiben csak kétely is felmerül, akkor annak szakmailag utána kell járni.
És ne feledd, ha sikerül ilyen könyvelőt kifognod, akkor tényleg azt csináld, amit kér tőled :-)
Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. aug. 12, 2013 7:21 am

A 180-assal kapcsolatban: valóban csak addig a pár napig szabad elkérni - ha szükséges - az ügyfél jelszavát, amíg a sajátot nem sikerül aktiválni nála is. Nálunk ez általában 1 óra alatt megvan a NAV-nál, ahogy bevisszük.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. aug. 12, 2013 7:27 am

Akkor nálatok gyorsan megy :-)
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mi alapján válasszon könyvelőt?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. aug. 12, 2013 7:29 am

Ja, itt van a hivatal kb 500 m-re... Az ügyintéző meg gyerekkori barát felesége.... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég