Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérbeadóként külföldi számlázás

Nemzetközi adózás

Bérbeadóként külföldi számlázás

HozzászólásSzerző: andyme » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Elég bonyolult a helyzetem, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Itthon 4 órában vagyok bejelentve egy cégnél, illetve egy nevemen lévő ingatlan után adózom az állam felé. Az így szerzett adószámomra évente csak 2-3 távmunkára tudok számlát kiállítani, mint kiderült a NAV-nál tett látogatásomból. Én grafikus/animátorként dolgozom a magyarországi cégnél, de szereztem külföldi megrendelőket is az elance.com nevű távmunkával foglalkozó oldalon. A kérdésem az volna, hogy milyen adófajtákat kell nekem befizetnem az így megkeresett jövedelmem után? Ha 4 órára vagyok bejelentve, akkor is mentesülök a nyugdíj és egészségbiztosítás befizetése alól? Hogy lehetne megoldani, hogy évente több számlát tudjak kiállítani? Alapítsak BT-t, vagy megoldható másképp? Bérbeadóként kapott számlatömbbel kiállíthatok-e számlát külföldre?

Elnézést a rengeteg kérdésért, de a NAV-tól nem sokat tudtam meg, csak kinyomtattak egy 40 oldalas adózásról szóló dokumentumot, ráadásul rosszat. A könyvelők meg mást mondanak.

Előre is köszönöm a segítséget!!
andyme
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

Bérbeadóként külföldi számlázás

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. júl. 22, 2013 6:28 am

Nem egészen értem...
Az adószámot a bérbeadásra kérted. Ennek semmi köze a távmunkához. Azt munkaviszonyban, vagy megbízási jogviszonyban végezheted. VAGYIS arról nem tudsz számlát adni.
Egyszerre nem lehetsz 7-es adószámos és egyéni vállalkozó.
Egyéni vállalkozásban is és bt vagy kft személyes közreműködő tagjaként is van kötelező járulékfizetés.
Legjobban teszed, ha felkeresel egy könyvelőt, aki minden tenkintetben átgondolja, átbeszéli veled, hogy mi a legjobb megoldás.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Bérbeadóként külföldi számlázás

HozzászólásSzerző: andyme » hétf. júl. 22, 2013 7:01 am

A NAV-ban azt mondták, hogy tudok... az oldal egy másik topikjában pedig azt írták, igaz teljes munkaviszonyra, hogy mivel van munkaviszonya, biztosított, így ebből a jövedelemből eg.bizt. járulékot és nyugdíjat nem kell fizetni. Ezért kérdeztem, hogy ez akkor is érvényes-e, ha csak 4 órában vagyok bejelentve.
andyme
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

Bérbeadóként külföldi számlázás

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. júl. 22, 2013 4:08 pm

Más talán okosabbakat tud neked válaszolni...
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron