Adófórum

Adózási és számviteli információk

tárgyi eszköz Írországból

Nemzetközi adózás

tárgyi eszköz Írországból

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Előre is elnézést az esetleg butus kérdésért, de most először fordul elő nálam ilyesmi.
Kft. tulaja az almás cégtől neten rendelt iPhone-t természetesen a cég nevére és céges bankkártyával fizetett.
Megkaptam a számlát, a kibocsátó székhelye Írország, adószámként VAT no. HU........ van feltüntetve, vevő az ügyfelem. 27%-os áfa van a számlán feltüntetve és minden forintban.
Az ügyfelemnek közösségi adószáma nincsen, mivel egyáltalán nem foglalkoznak közösségi értékesítéssel/beszerzéssel.
Ebben az esetben mit kell tennem ennek a számlának az áfájával? Visszaigényelhető?
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tárgyi eszköz Írországból

HozzászólásSzerző: validitas » pén. márc. 30, 2012 9:16 am

Szia!
Ezek szerint az írországi cégnek van magyarországi telephelye, és onnan teljesítették az értékesítést. Valószínűleg ezért szerepel magyar adószám a számlán. A www.apeh.hu-n ellenőrizd le az adószámot, az áfa-alanyok között van-e. Ha igen, akkor sima belföldi beszerzésként kell kezelni, és ha a vállalkozás áfa-köteles tevékenységéhez használja az iPhone-t, akkor az áfája levonható (a cég áfa-státuszától - mentes tev, alanyi mentes, stb. - függően.
Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

tárgyi eszköz Írországból

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » pén. márc. 30, 2012 11:11 am

Nagyon köszönöm, máris sínre kerültem, benn van az áfa alany nyilvántartásban magyar adószámmal. Lányos zavaromban a közösségi adószámos szabályozásokat néztem :) :) :) eszembe se jutott a magyar áfaalanyok közt keresgélni.
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron