Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szlovákiában való értékesítés

Nemzetközi adózás

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: szreka123 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am


Kedves Fórumozók!


A segítségeteket és a véleményeteket kérem a következő ügyben:
Szlovákiában értékesítettük az árunk egy részét. A számlát áfa nélkül állítottuk ki az alábbiak miatt.



  • meggyőződtem, hogy a szlovák vevőnek van élő uniós adószáma,

  • természetesen nekem az eladónak is.

  • a terméket kamionnal szállítattuk mi el, természetesen számla ellenében fuvarozó céggel.

  • az áru átadásánál mi is ott voltunk , mint eladók, de a pontos címet már nem tudjuk,

  • az átadáskor CMR is készült, melyet a vevő is aláírt.

  • a számlát a vevő szlovák bankból átutalással teljesítette.


Hát, ellenőrzésre került a sor.
Mindenki bement nyilatkozatot tenni. A fuvarozó cég tulajdonosa, a sofőr ( menetlevéllel, tahográf koronggal.) Csak a szlovák cégvezetőt nem találják.
Állítólag külföldön van.
Apeh ellenőr szerint nem jártunk el figyelmesen, így egy szép kis birság lesz belőle.
Szerintetek mit tehettem volna még?


szreka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. okt. 28, 2011 10:51 am

Miért vannak bekockázva a sorok? Így nem olvasható.. Vagy direkt azért?


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: szreka123 » pén. okt. 28, 2011 10:53 am

Hogy érted, hogy bekozkázva? Nálam olvasható.

szreka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. okt. 28, 2011 10:58 am

És a közepén az a 8 sor?


Ha kijöltem akkor olvasható volt.


Ennél nem tudok többet mondani, mint amit tettek. Ha leellenőrizted a vevő EU-s adószámát, (kinyomtatva elraktad) nincs új ötletem.


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: szreka123 » pén. okt. 28, 2011 11:01 am

Hát ez nagyon sajnálatos. Ügyvéd szerint még büntetőeljárás is indulhat ellenünk. 

szreka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: szreka123 » pén. okt. 28, 2011 1:28 pm

Semmi ötletetek nincs? Érdekelne a véleményetek.

szreka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: olahneedit » pén. okt. 28, 2011 9:43 pm

Ti szálíttattátok el, Ti fizettétek a fuvart, és nem tudjátok, hogy hová lett elszállítva? A számla szabályosan lett kiállítva? Az, hogy a szlovák cégvezető külföldön van, az miért akadály, nincs általa senki megbízva azzal, hogy a betárolási, beraktározási papírokat kiadja? Nem értem, hogy mi nem tetszik az Apehnek, vagy hogy az ügyvéd mire alapozza a félelmeit?!


Pedig tanulhatnánk belőle.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: szreka123 » szomb. okt. 29, 2011 5:23 am

Kedves Edit!


Az ügyvédnek ugyanezt a pár sort írtam egy fórumon, mint nektek. Ő válaszolta, hogy büntetőeljárás indulhat ellenünk. A szállítást végig kísértük mi is, mégsem emlékszünk a házszámra, csak az utca nevére. De ez az ellenőr szerint kevés. Volt valaki megbízva az áru lepakolásánál, de szlovákiában nincs raktározási papír, így csak a szava áll rendelkezésünkre. 


Most ezt a személyt próbálom felkeresni, de sajnos én nem hallottam magyarul beszélni. Hogyan mondom el neki mit szeretnék kérni tőle?  Egyébként az ellenőr azt mondta, hogy csak az ügyvezető szava számít, senkit nem fogad el. De azért megpróbálom. Egy másik fórumon is olvastam, hogy nem fogadták el, a jegyzőkönyvben nem is tettek róla említést. 


Az ellenőr szerint így kellet volna helyesen eljárnom:


Áfásan állítom ki a számlát, és  majd ha elutalta az összeget  és ha személyen meggyőződtem arról, hogy az a saját raktárában van, valamint, hogy a raktárépületen szerepel-e e a cégtáblája ( fényképezzek mindent), akkor egy helyesbítő számlát kellet volna kiállítanom áfa nélkül,  majd visszautalnom az áfát. 


Hát ez már nagy macera, nem tudom kivitelezhető-e. 

szreka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: szreka123 » szomb. okt. 29, 2011 6:22 am

Tudjátok mi a szomorú? Én könyvelő is vagyok, és pont a minket ellenőrző ellenőrtől kérdeztem meg telefonon (még mielőtt az üzletet megkötöttük volna,)  hogy mire fiegyeljek oda. (Mindig tőle kérdezek, mert tudom, hogy nagyon alapos, és már régebbről is ismerjük egymást) . Ő megnézte a törvényt, és mondta, hogy CMR kell. 


Ha ezt az áfás helyesbítős dolgot is mondja, akkor lehet, hogy elgondolkodtam volna. 

szreka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Szlovákiában való értékesítés

HozzászólásSzerző: szreka123 » szomb. okt. 29, 2011 6:25 am

Tudjátok mi a szomorú? Én könyvelő is vagyok, és pont a minket ellenőrző ellenőrtől kérdeztem meg telefonon (még mielőtt az üzletet megkötöttük volna,)  hogy mire fiegyeljek oda. (Mindig tőle kérdezek, mert tudom, hogy nagyon alapos, és már régebbről is ismerjük egymást) . Ő megnézte a törvényt, és mondta, hogy CMR kell. 


Ha ezt az áfás helyesbítős dolgot is mondja, akkor lehet, hogy elgondolkodtam volna. 

szreka123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Következő

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron