Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

Nemzetközi adózás

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

HozzászólásSzerző: nyiszala » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Magyarországi címemre küldött a HM Revenue Customs egy csekket, amin a visszaigényelhető adóm szerepel. Magyarországon hol tudom ezt a csekket beváltani?
nyiszala
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd nov. 30, 2010 9:55 am

 

Szia !

Lehet hogy segitség, lehet hogy nem...

 Találtam egy weboldalt a magyarok Londonban történő munkavállalásnak  információi találhatók és  egy fórum oldal is. Hazai joganyagokban nyomát sem leltem a  beváltás lehetőségének., ami utmutatást adna.

 http://www.magyaroklondonban.com/ftopict-1669.html

Ahogy beleolvastam a diskurzusokba, sokféle eset előforful.. a több éve kint dolgozók biztosan tudnak segiteni.. regisztrálj be és kérdezd kintlévőket.. vagy akik már hazatértek.

Ennél többet nem tudok segiteni..

Üdv:hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd nov. 30, 2010 10:23 am

Gondolom, valamelyik bankban- pl Budapest bank. Legalábbis én itt érdeklődnék. Ha bankszámlára kérted volna, akkor is devizaszámládnak kellene lennie és arra utalták volna, mivel nincs ezért kaptál csekket. Így gondolom deviza számlát vezető bankok be is váltanak ilyet is.
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd nov. 30, 2010 5:03 pm

x


hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd nov. 30, 2010 5:11 pm

Kedves hvanna!

 

Ne vedd kötekedésnek, de a kérdező már a bemásolt, linkelt dolgokon túl van, a kezében egy csekk amely ezen intézkedések  után került a birtokába, a kérdés, hogy hol tudja pénzzé tenni. Lehet hogy én értelmezem félre, de nekem legalábbis ez jött le .

 

Üdv és szép estét: garbo50

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd nov. 30, 2010 5:34 pm

 Szia Garbo50 !

Nem értelmezed félre.. valóban egy adókedvezményt tartalmazó Egyesült Királyság adóhivatalától kapott csekk van a kezében, de hol válthatja be.. hol teheti pénzzé.?  Ő nem tudja? nem kérdezte meg a kintiektől. itthon pedig nem nagyon sokan tették még fel e kérdést. Lehet hogy az MKB bank.. elvileg minden banknak be kellene tudia váltani..szerintem.

 Azért ajánlottam az oldalt hogy akik már ezen a procedurán tulestek.. azok tudnak segiteni. 

Üdv:hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mo-n beváltanám Angliai visszajáró adómat?

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd nov. 30, 2010 5:51 pm

 Az alábbi esetet találtam.. ezt lehet tenni, nincs kiforrott hazai gyakorlat

A csekk a magyar 20 éves bankrendszerből kimaradt. Nincs sem hagyománya sem gyakorlata. A banki ügyintézőknek általánosságban fogalma sincs arról, hogy mi fán terem. Nem lesz egyszerű mire beváltja. Azt javaslom, hogy nyisson egy magyar banknál számlát és ezt követően nyújtsa be a csekket, hogy írják jóvá az azon szereplő összeget a számláján. El fog telni egy pár hét, de végül sikeres lesz. Feltéve , ha Őfelsége adó és vámhivatala fizetőképes. Vélhetőleg igen.
 
 http://www.jogiforum.hu/forum/23/24094#axzz16mxrPlvx


hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron