Adófórum

Adózási és számviteli információk

Családi kdvezmény kérdése

Nemzetközi adózás

Családi kdvezmény kérdése

HozzászólásSzerző: krisz.bernhardt@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

sziasztok!

Segítsetek nekem, hátha tudtok!

2011. ben a csalédi kedvezmény évközben is megosztható vagy csak úgy, hogy az egyik fél évközben igénybeveszi és amit nem tud érvényesíteni azt a másik fél az adóbevallásában tudja majd érvényesíteni?

Másik kérdés, hogy ez a kedveznény igénybevehető-e táppénznél, tgyásnál illetve gyednél is?

 Köszi

Kriszti

krisz.bernhardt@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Családi kdvezmény kérdése

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd nov. 23, 2010 11:59 am

Szia!

A megjelent jogszabályban én úgy olvastam, hogy a munkavállaló nyilatkozatot ad a családi kedvezményről és év végén lehet a bevallásban megosztani függetlenül attól, hogy év közben ki vette igénybe.

Nekem ez úgy értelmezhető, hogy évközben aki nyilatkozik annál veszem figyelembe és évvégén majd megosztoznak rajta.

Szerintem táppénznél és TGYÁS és GYED igénylésénél is lehetősége van jelölni a foglalkoztatóin, hogy akarja-e a családi kedzveményt.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Családi kdvezmény kérdése

HozzászólásSzerző: validitas » kedd nov. 23, 2010 12:06 pm

Szia Kriszti!

Szerintem év közben is megosztható, az alábbiak miatt gondolom:

29/B. § (1) A családi kedvezmény ugyanazon kedvezményezett eltartott után egyszeresen, azonban a jogosulttal közös háztartásban élő házastárssal, élettárssal - amennyiben a gyermeket nevelő egyedülálló családi pótlékát az élettársak egyike sem veszi igénybe - az összeg vagy a kedvezményezett eltartottak megosztásával közösen is érvényesíthető (ideértve azt az esetet is, ha a családi kedvezményt a jogosult egyáltalán nem tudja érvényesíteni). A családi kedvezmény megosztása az adóbevallásban, munkáltatói adómegállapításban a 29/A. § (3) bekezdés c)-d) pontjában nem említett jogosultak esetében független attól, hogy az adóelőleg megállapításánál mely jogosultnál történt annak figyelembevétele.


(2) A családi kedvezmény érvényesítésének feltétele a magánszemély adóelőleg-levonáshoz, adóbevalláshoz vagy munkáltatói adómegállapításhoz tett írásbeli nyilatkozata
a) a jogosultságáról, magzat esetében a várandósságról,
b) a családi kedvezmény megosztása esetén a megosztásról,
amelyen fel kell tüntetnie - a magzat kivételével - minden eltartott (kedvezményezett eltartott) adóazonosító jelét, ennek hiányában természetes személyazonosító adatait, lakcímét, megosztás esetén a másik fél adóazonosító jelét is.
  

Tehát vagy az összeget, vagy az eltartottakat lehet megosztani, és mivel a (2) írja az adóelőleg-levonáshoz a nyilatkozatot, így szerintem már év közben is megosztható.

 Miután a kedvezményt az összevont adóalapból lehet levonni (érvényesíteni) és abba beletartozik a táppénz, tgyás is, ezért abból is igénybevehető.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron