Adófórum

Adózási és számviteli információk

eu-n belüli vám?

Nemzetközi adózás

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: molnar.kati » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Segítők!

Az ügyfelem árut hoz be Olaszországból, amelyet aztán belföldön értékesít, néha Romániába is sikerül eladni belőle. Felmerült, hogy vám témában lehet, hogy kell neki elektronikusan valamit bevallani, adatot szolgáltatni, fizetni. Számomra ez fura, mert az EU-n belül biztosított az áruk szabad mozgása. Viszont azt elképzelhetőnek tartom, hogy valamilyen adatot kell erről szolgáltatni valakinek. (az áfa-beli összesítő nyilatkozaton felül).

 Kérem, akinek van erről bővebb információja, segítsen. Az is segítség, ha egyértelműen megírnátok, hogy ez hülyeség, mert eu-n belül vagyunk.

 

Köszönöm!

molnar.kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: palmika » vas. nov. 21, 2010 3:58 pm

Szerintem a csomagolás utáni termékdíj jöhet szóba, mint "vám téma". Apeh felé pedig az összestő nyilatkozat A60.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » vas. nov. 21, 2010 5:59 pm

Szia!

 

EU-n belül nincs vám.  Csak ha 3. országból jön az áru, akkor jön szóba a vámolás.

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: molnar.kati » hétf. nov. 22, 2010 6:54 am

Köszönöm! A csomagolási termékdíj lehet a nyerő. Szemes kávéról van szó... Nem tudom, erre vonatkozik-e?
molnar.kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. nov. 22, 2010 7:09 am

Esetleg jövedéki adó? De nem vagyok benne otthon, csak kb 4 éve keresett meg egy ügyfél hasonlóval, azóta nem foglalkoztam vele.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. nov. 22, 2010 7:41 am

Javítok, a kávé már nem jövedéki termék. Csomagolási termékdíjat a raklap, karton, kaloda stb után kell fizetni.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: molnar.kati » vas. nov. 28, 2010 6:20 pm

Tudna valaki segíteni abban, hogy megadja a konkrét jogszabályi helyet, ahol utánanézhetek ennek a dolognak? Esetleg valamilyen összefoglaló szakmai segédanyagot? Gondoltam meglátogatom az Apeh-ban a "tájékoztatás" ablaknál ülő emberkét, de vám ügyben nem biztos, hogy tud segíteni. A vámhivatalhoz forduljak?

Köszönöm!

molnar.kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

eu-n belüli vám?

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. nov. 28, 2010 6:41 pm

Szia!

Termékdijkérdésben: www.termékdijinfo.hu (itt regisztráció után kérdéseket is tehetsz fel)

Vámtéma: Az unióba történt belépésünkkel egyidőben megszünt a vám azon országok kereskedelmében, akik tagjai az uniónak. Harmadik országból behozott termékek vámjával pedig a VPOP fogalkozik. 

Az ÁFA az más kérdés - de ezt tudod.

A keresőben is informálódhatsz a kávé kereskedelmére vonatkozóan ..

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég