Adófórum

Adózási és számviteli információk

TB-t kinaban hogyan?

Nemzetközi adózás

TB-t kinaban hogyan?

HozzászólásSzerző: ardarn » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ma kaptam egy levelet az Apeh-tól, hogy  jo nehany evre visszamenoleg nem fizetek tb-t es egyebkent is Mo-on tartozkodom-e, ha nem melyik orszagban dolgozom es fizetek-e ott tb-t.

Én 2005 őszétől külfölfön Kinaban dolgozom hivatalosan es az akkori kovetelmenyeknek eleget teve, minden informaciot megadtam amit tudtam, mind az Apeh-nak, mind az egeszsegbiztositonak.Valoszinuleg a nagy kapkodasban nem lettem kijelentve anno az allando lakcimrol. Kina egy zart orszag, hivatalosan penzt-valutat maganszemely nem tud kivinni-kiutalni az orszagbol, csak ha van egy regisztralt cege es akkor is csak egy megadott osszeget vehet le a szamlarol minden honapban. En egy alkalmazott vagyok egy kinai cegnel-valuta jogosultsagom nincs.

Tehat a kerdes,

Mit lehet erre valaszolni? Nem fizetek tb-t, mert egyresz itt nem letezik, masresz hivatalos uton nem tudok penzt kiutalni az orszagbol.Hogy lehet ezt megoldani? Fizetnem kell-e visszamenoleg?
ardarn
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

TB-t kinaban hogyan?

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. nov. 06, 2010 8:13 pm

Szia!

Az én jelenlegi tudásom szerint, mivel állandó lakhelyed van itt, és nem EU tagországban vagy biztosított, sajnos a havi 4950 Ft-ot fizetned kellett volna eddig is. 

De hogy visszamenőleg befizettetik-e Veled, azt nem tudom. Ugyanis már többször olvastam olyat, hogy ha valaki "megbukik", hogy nem fizeti ezt a járulékot, viszont orvosi kezelést vett igénybe, akkor elég, ha az adott hónapot fizeti meg, és attól fogva fizet ... 

Szóval sajnos nem világos, hogy éppen mi az irányadó eljárás...

Mindenesetre villámgyorsan szüntesd meg az állandó lakcímedet.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

TB-t kinaban hogyan?

HozzászólásSzerző: nemvica1 » vas. nov. 07, 2010 4:30 pm

Sziasztok!

A húgomnak nem volt pár hónapig jogviszonya, és amikor az szja bevallásában visszaigénylendő adója lett, küldtek neki felszólitást hogy jelentkezzen be, és levonták belőle a havi 4950,-okat úgy utalták ki neki. Szerintem bevasalják visszamenőleg is.

nemvica1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

TB-t kinaban hogyan?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. nov. 08, 2010 6:34 am

Nekem  volt ügyfelem, akit utolsó munkaviszonya  kapcsán elszámoltattak. Egészségbiztositó ellenőrzés  volt.  Megkérdezték, hogy munkaviszonya  előtt hol volt biztositott, hát  sehol  válaszolta.  Igy  2007-re visszamenőleg egész évre  megfizetették vele  a  havi 3900  eü járulékot.  Ez nem volt összefüggésben orvosi kezeléssel.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

TB-t kinaban hogyan?

HozzászólásSzerző: ardarn » hétf. nov. 08, 2010 6:56 am

Koszonom gyors valaszukat, de a problema nem ilyen egyszeru. Termeszetesen fizetek, ha kell, a kerdes csak az HOGYAN?

A fizetesem kinai penznemben, RMB-ben kapom, amit az europai tozsde nem tart szamon, a bank az atutalasnal nem valja at a penznemet. Plusz mint emlitettem Kina egy zart orszag, kinai penznemet, vagy valutat nem utalhatok ki az orszagbol hivatalos uton, csak es kizarolag feketen, nem hivatalosan. Tehat az APEH kotelezhet a tb fizetesere, de a fizetes modja nem megoldott....na erre mit lehet mondani?

ardarn
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

TB-t kinaban hogyan?

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. nov. 08, 2010 7:08 am

Hát, talán kérdezd meg az APEH-től. Lehet email-ben is kérdezni...

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

TB-t kinaban hogyan?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. nov. 08, 2010 7:12 am

Szerintem az eljárási mód, hogy kinn kérsz a hatóságoktól egy úgynevezett illetékességi igazolást és ezt küldöd el az APEH-nak. Valószínű, hogy nem magyarországi illetőségűnek minősülsz, mivel szokásos tartózkodási helyed nem itt van, és létérdeked központja sem M.o, de ezt igazolni kell. Főleg ( ha jól emlékszem a dátumra) áprilistól változtak a szabályok és emiatt is kerültél a látókörükbe. Fő szabályként ott vagy biztosított, ahol dolgozol, illetve TB-t fizetsz- itt ez utóbbi nem értelmezhető, mert ha jól tudom Kínában nincs ilyen jogcím.

 

Más kérdés, ha itthon beteg leszel az orvosi ellátásért fizetned kell, ezt válthatnád ki a jelenlegi 4950.- Ft-al, de ez az alapellátásra jogosít, ha egy műtétre kerülne sor már ez  sem lenne ingyenes.

Összefoglalva- igazolás az ott tartózkodásodról, ( bejelentett lakásod biztos ott is van és ezt a hatóságok felé kell- erről is egy igazolás)

Üdv. és szép napot

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron