Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kell-e áfa?

Nemzetközi adózás

Kell-e áfa?

HozzászólásSzerző: kalmarr1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlet!

 

Szeretném megkérdezni, ha külföldi (harmadik országbeli) magán embereknek állítok ki számlát, akkor kell-e Áfá-t számolni a számlán? pl: 0% Áfa?

Lényeg:

Külföldi állampolgárok megrendelnek (ki is fizetnek) tőlem egy komlpex szolgáltatást (még külföldön), melyet majd Magyarországon teljesítek.

 Várom a válaszokat!

 

Üdv.

 

KALMI

kalmarr1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Kell-e áfa?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 24, 2010 11:02 pm

Szia!

Amennyiben Te, mint eladó M.országon vagy adóalany és itt értékesítesz az értékesítésedre ÁFÁ-t kell felszámítani - kivéve ha a komplex szolgáltatásod nem ÁFA köteles tevékenység. (gondolok itt a régen tárgyi mentesnek hívott szolgáltatásokra ill. az esetleges alanyi mentességre.)

Az, hogy a vevő mely nációhoz tartozik érdektelen ebből a szempontból.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kell-e áfa?

HozzászólásSzerző: kalmarr1 » szer. feb. 24, 2010 11:10 pm

Szia!

 

Értem, tehát független attól, hogy először kint veszi meg és majd jövőben teljesítem M.O. a szolgáltatást, ha jól értem. Ha Áfát kell felszámolnom, akkor nem tudom, hogy ezt az áfát a határon vissza kaphatja-e, ha elhagyja az országot? (tudom, hogy terméknél létezik ilyen, de szolgáltatásnál?)

KALMI

kalmarr1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Kell-e áfa?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. feb. 24, 2010 11:46 pm

Nem értem az először kint veszi meg mondatot. Sztem kint nem vesz meg semmit, max. a pénzt adja oda neked előlegbe, foglalóként. stb.

A visszatérítésre vonatkozóan: 

 http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1248

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kell-e áfa?

HozzászólásSzerző: kalmarr1 » csüt. feb. 25, 2010 12:09 am

A vásárlás, fizetés helyére gondoltam. Köszönöm az infot a visszaigényléssel kapcsolatban. Tanulmányozom, hogy hogyan történhet az Áfa visszatérítés.
kalmarr1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Kell-e áfa?

HozzászólásSzerző: ahajnal76 » szomb. márc. 06, 2010 7:56 pm

Szia Kalmi, 

 

A kérdéseddel kapcsolatban:

A válasz attól is függ, hogy milyen szolgáltatásról van szó, de alapesetben az áfát, amennyiben az igénybevevő magánszemély, a szolgáltatás nyújtója számítja fel, ez majd csak 2015-től fog várhatóan változni. 

Az áfa-visszatérítés vonatkozik szolgáltatásokra is és hasonló eljárás alá esik, mint a termékbeszerzés, és így a külföldi utasokra jellemző áfavisszatérítési szabályt kell alkalmazni. 

 

Ez a két link talán segíthet:

 http://www.penzugyihirek.hu/adohirek/kulfoldi-utas-afamentessege-2010/

http://www.penzugyihirek.hu/adohirek/kulfoldi-afa-visszaterites-szabalyainak-valtozasa-2010-januar-elsejetol/

 

 

Üdv, 

 András

 

ahajnal76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég