Adófórum

Adózási és számviteli információk

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

Nemzetközi adózás

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: zdomokos » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2001-óta a Seagate Technology LLC. nevu globális vállalatnál dolgozom, mint vezeto szoftver mérnök és achitect. 2006 júliusától egy 1 éves megbízás keretében Magyarországról távmunkában dolgozom. Ez a megbízás 2007 július végén jár le. 2006-ben kevesebb mint 183 napot tartózkodtam Magyarországon, és a megbizás szerint 183 napnál kevesebbet tartózkodhatok itt a 2007-es naptári évben is.
Jelenleg Minnesotában vagyok bejegyezve, mint alkalmazott, ott kapom a fizetésem, és ott is adózom.
A Seagate Technology-nak nincs semmilyen magyar irodája, viszont van Németországban, Hollandiában, és Skóciában.
Én es a csalodom minden tagja kettõs (amerikai-magyar) állampolgársággal rendelkezik.
A minnesotai házunkat kiadtuk, és jelenleg Budakalászon bérlünk egy ingatlant.

A kérdésem:
- A vállalat azt állítja, hogy nem tud Minnesotában állományban tartani ha Mon maradok több mint 183 napot, mert akkor a vállalatnak valamifajta adókötelezettsége lesz Mon. Igaz-e ez?
- Maradhatok-e állományban Minnesotában, úgy hogy Magyarországon élek.
- Lehetek-e tartósan távmunkás alkalmazottja egy olyan amerikai cégnek, amelyiknek nincs magyar fiók telepe. (Viszont van Uniós fióktelepe)
- Szabályos-e ha visszaigényelem a befizetett adómat Minnesotából, és itt készítenék adóbevallást, befizetném az adót és a TB?
- Ha mindez lehetséges, milyen jogszabályokra hivatkozhatok? és van-e azoknak angol fordításuk esetleg.
 

 Köszönettel

Zsolt


zdomokos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hol kell adot fizetni?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. márc. 01, 2007 8:56 pm

Szia! SZERINTEM attól, hogy Mo-on foglalkoztatok külföldi állampolgárt munkavállalási engedéllyel,  az itteni adólyogszabályoknak megfeleően adózok, és a munkavállaló is itt tesz adóbevallást.

Így merem feltételezni, hogy az amerikai cég az ottani szabályoknak kell hogy adózzon.

A munkavállaló bár  kettős állapolgár, de ha munkaviszonyban dolgozik kint, akkor az ottani, ha megbízáskét kap jövedelmet, vagy vállalkozóként mint magyar adószámos, akkor  a magyar szabályok szerint  kellene  adóznia. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hol kell adot fizetni?

HozzászólásSzerző: zdomokos » pén. márc. 02, 2007 8:55 am

hibas bejegyzés
zdomokos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. márc. 02, 2007 10:06 pm

Szia Zsolt! Mivel első kérdéssorozatod teljesen megváltoztattad (bár így valóban egyértelmű) az én válaszom TÖRLENDŐ. De ne aggógj! Biztosan jelenkezni fog valaki, aki ebben a témában szakember! Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: stsiegi » vas. márc. 04, 2007 12:37 am

Szía Zdomokos,

a problémádra kb 2 órán át írtam a válszt, el is küldtem. Most, egy óra után látom, hogy az üzenőfalon nyoma sincsen munkámnak. Elég szemét dolognak tartom ezt. Ha a gép ilyen ,akkor azért, ha a moderátor tartja vissza a választ akkor azért. Az üzenetek nem a Dashöfer tulajdonai, nem rendelkezhet velük, hacsak nem sértik a jó ízlést, vagy a szabályzatot. A fórumot is azért hozták létre, hogy az emberek megbeszéljék adóproblémáikat.

 

A problémádra vonatkozó jogszabály a magyar-USA , kettős adózás elkerülő egyezmény. A válaszom lényege az volt, hogy ha 183 napot meghaladja munkád M-on, az abból származó jövedelmed itt adóköteles. A béred, jövedelmed után keletkező adókötelezettségedet a céged Mo-i fióktelep ( vagy egyéb társasági formák ) útján tudja teljesíteni. ( adóelőleg megállapítása, bevallása, egyéb adók, járulékok bevaása megfizetése. Ezt a kötelezettséget a holland vagy más fióktelep útján nem tudja tejesíteni Mo-n-.

Üdvözletttel: Siegi

 

stsiegi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. márc. 04, 2007 8:54 pm

Szerintem a cégnek nem kell Mo-on fióktelepet létrehozni, ha téged itt távmunkásként akar alkalmazni. Igaz, magára a munkaviszonyra az MT szerint a magyar szabályok vonatkoznak, mert a munkavégzés helye Mo, de a cég az adózási kötelezettségeinek teljesítésére pénzügyi képviselőt bízhat meg az adózás rendjéről szóló törvény 9. paragrafusa alapján. A pénzügyi képviselő egyetemlegesen felel az adókötelezettségekért, lényegében a te béredet és közterhedet ennek a képviselőnek utalja át az amerikai cég, és tőle kapod meg a járandóságodat, illetve az adóhivatal az adót, járulékokat. Ez lényegesen leegyszerűsíti a helyzetet.

A jogszabály angol fordításával nagyobb nemzetközi tanácsadó cégek biztos rendelkeznek, valamint a Complex-nek van egy angol változata is, (de én is szívesen elkészítem, ha megbízást kapok rá. elnézést a reklámért, moderátor törli, ha úgy ítéli meg.) kapcsolatfelvétel: mamox69 kukac yahoo pont com

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: stsiegi » hétf. márc. 05, 2007 8:09 pm

A pénzügyi képviselő valóban rendezheti a munkáltatód adókötelezettségeid,de utánna kell nézni mennyibe kerül ez. A tanácsadó cégek egy síma EU adószámért 1.000 Eurot elkérnek, hát egy állandó  pénzügyi képviseletért.... Ez olyan mintha egy szekér elé egy mozdonyt fognál...Egy munkavállaló miatt pénzügyi képviselőt fogadni, azért enyhén szólva durva. pardon
stsiegi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 05, 2007 10:36 pm

Szia Siegi! Ebből az újrakezdésből már tanultam. Ha hosszút akarsz írni, tedd meg szakaszosan, "küldés" aztán "szerkesztés" újra. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: zdomokos » kedd márc. 06, 2007 7:23 am

Lehetek-e én, mint magan személy a kéviselője a cégnek, aki foglalkoztat?

Az APEH lapon találtam ezt: http://www.apeh.hu/adoinfo/egyebkot/kulfkot.html

Tájékoztató a magyar jogszabályok szerint bejegyzésre nem kötelezett külföldi munkaadónak a vele - a magyar jog hatálya alá tartozó - munkaviszonyban álló munkavállalót érintő munkaadói, illetve munkavállalói járulékfizetési kötelezettségéről.

E szerint, idézem "A képviseletre vonatkozó meghatalmazás hiányában a külföldi munkáltató (foglalkoztató) képviseletét ellátó személynek a munkavállalót (foglalkoztatottat) kell tekinteni. "

Ezt milyen rendelet szabályozza? Mi a folyamata, hogy én kéviselhessem a cégem? 

Mi az, hogy  "bejegyzésre nem kötelezett külföldi munkaadó" ? Mi szabályozza ezt - melyik törvény?

 

zdomokos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Van-e USA vállalatnak adókötelezettsége Mo-n?

HozzászólásSzerző: zdomokos » kedd márc. 06, 2007 7:24 am

Szerintem ha Firefox-ot hasznal Microsoft Internet Explorer helyett, akkor ezt a hibat nem jeletkezik.
zdomokos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron