Adófórum

Adózási és számviteli információk

Milyen áfa szabályok vonatkoznak rá??

Nemzetközi adózás

Milyen áfa szabályok vonatkoznak rá??

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy magyar, közösségi adószámmal rendelkező egyéni vállalkozó egy osztrák, szintén közösségi adószámmal rendelkező társaságnak végez Magyarországon szolgálatatást, (vevőkör látogatása, eladás előkészítése, osztrák cég által eladott gépek beüzemelése), hogyan kell a számlát kiállítania (áfa szempontjából)?

Üdv: F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Milyen áfa szabályok vonatkoznak rá??

HozzászólásSzerző: F.Juli » hétf. jan. 11, 2010 10:56 am

Még annyit hozzátennék, hogy szerintem ez az áfa törvény 37. § (2) alapján mentes az áfa alól, mert az ügynök megbízója a teljesítés helye szerinti tagállamtól eltérő tagállamban nyilvántartásba vett adóalany, ezért a teljesítés helyének az számít, ahol a megbízó adóalanyt nyilvántartásba vették. Csak a gépek beüzemelésével kapcsolatosan vagyok bizonytalan, mert arra a terméken végzett munka miatt esetleg más szabályok vonatkozhatanak.

F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Milyen áfa szabályok vonatkoznak rá??

HozzászólásSzerző: nono49 » hétf. jan. 11, 2010 11:26 am

Szia,

Szerintem jól gondolod, 2010.01 01-től a főszabály: szolgáltatást megrendelő székhelye telephelye szerint kell számlázni. Mentes az áfa alól.

üdv, Nóra

nono49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Milyen áfa szabályok vonatkoznak rá??

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. jan. 11, 2010 11:42 am

Juli!

A gépek beüzemelése is szolgáltatásnak minősül még akkor is, ha ahhoz esetleg valamilyen anyag kerül felhasználásra.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég