Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ismét kereskedelmi képviselet

Nemzetközi adózás

Ismét kereskedelmi képviselet

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A következőkben kérném a segítségeteket. Annyi mindent olvastam már a ker.kéviseletekről, hogy szerintem már abba gabalyodtam bele, így konkrétan leírom a dolgot. Egy nem EUS cég kereskedelmi képviseletet működtetne Magyaro.n. Bejegyzés stb. rendben van. Első kérdés: a vámilleték megállapításakor kirótt ÁFÁ-t a képvislet megfizetheti-e, és természetesen visszaigényelheti-e? Egyáltalán ÁFA alany lesz-e? A Magyaro-m felmerült költségei után /irodabérlés, hírdetés, oktatás stb./ visszaigényelheti-e? Ügynököket foglalkoztatnak, akik jutalékot kapnak az értékesítés után. Az ügynököket fizetheti-e a Képviselet?  Második igen fontos kérdés: ha a terméket a nem EUS cég Olaszországi gyártótól egyenesen Magyarországra szállíttatja, abban az esetben mi az eljárás ÁFA szempontjából. Mikor ki fizet. /A termék egyenesen fogyasztóhoz kerül, nincs köztes forgalmazó./ Ha Magyarországon kell az ÁFÁ-t megfizetni, akkor a képviselet ezt megteheti-e?

Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ismét kereskedelmi képviselet

HozzászólásSzerző: MázlisPanni1 » csüt. okt. 22, 2009 10:20 am

  

   Olvasd el 1997.évi CXXXII.törvényt. A keresk.képviselet saját nevében vállalkozási tevékeny-

   séget nem folytathat. Nem alanya a sztv-nek  a tao-nak és az áfa-nak. A müködésével

  kapcsolatos számlák az alapító nevére szólnak, Ő könyveli és mint Mo-on nem letele-

  pedett vállalkozás igényelheti vissza az áfa-t. A munkavállalók bére után azonban Mo-on

  vallja be és fizeti meg az adókat. Az szja és a Tb tv. vonatkozik rá na meg az art.

MázlisPanni1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ismét kereskedelmi képviselet

HozzászólásSzerző: MázlisPanni1 » csüt. okt. 22, 2009 10:23 am

  

   A keresk képviselet mem állít ki számlát Ő csak szerződést közvetít. A nem EUS cég fog

   számlázni ugyanúgy mintha nem lenne ker.képv.

MázlisPanni1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ismét kereskedelmi képviselet

HozzászólásSzerző: MázlisPanni1 » csüt. okt. 22, 2009 10:23 am

  

   A keresk képviselet mem állít ki számlát Ő csak szerződést közvetít. A nem EUS cég fog

   számlázni ugyanúgy mintha nem lenne ker.képv.

MázlisPanni1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ismét kereskedelmi képviselet

HozzászólásSzerző: MázlisPanni1 » csüt. okt. 22, 2009 10:46 am

  

  Elfelejtettem, hogy a Mnka Törvénykönyve is vonatkozik rá.

MázlisPanni1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ismét kereskedelmi képviselet

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. okt. 22, 2009 11:50 am

Ez eddig rendben, tökéletesen megértettem. A második kérdésemre, hogy az ÁFA fizetése hogyan működik, arra is tudnál valamit mondani?
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ismét kereskedelmi képviselet

HozzászólásSzerző: MázlisPanni1 » kedd okt. 27, 2009 1:37 pm

  

    Ebben a kérdésben nincs gyakorlatom, csak elmélet. Ha a nem eus cég Mo-ra szállít 

    akkor áfa nélkül teszi és az importőr fizeti meg az áfa-t, illetve vonja le ha arra jogo-

    sult. Jellemzően a vám-mal együtt kerül megállapításra az áfa.

    Az egyenesen a fogyasztóhoz nem tudom mit takar? Vámköteles vagy nem?

    A képviselet nem fizethet hiszen nem áfa alany.

MázlisPanni1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég