Adófórum

Adózási és számviteli információk

közösségi adószám-nem nagykerbe

Nemzetközi adózás

közösségi adószám-nem nagykerbe

HozzászólásSzerző: nagyfoki » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Közösségi adószámmal kapcsolatos kérdésem van:
Ausztiába szeretnék vegyiárut vásárolni, rendelkezünk eu-s adószámmal. Ha nagykerbe, mint pl. metroba vásárolok, netto árat fizetek. Azon felül, hogy negyedévente befizetem az áfát az eladott termékek után van valami más kötelezettségem? Vámon bejelenteni, vagy beléptetni az országba...
Szeretnék időnként nagyáruházba vásárolni, mint pl. a spár, de ott nem veszik figyelembe a közösségi adószámot, így brutto árat kérnek. Van erre mód, hogy visszaigényeljem az ott vásárolt termékek után az áfát?
Köszönettel: Foki Ildikó
nagyfoki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

közösségi adószám-nem nagykerbe

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » pén. jún. 26, 2009 2:47 am

A közösségen belüli beszerzésekre a saját áfa bevallásodban felszámítod az áfát a fizetendő oldalon, és ugyanabban a bevallásban szerepelteted a levonható oldalon is. Ezen felül negyedévenként a 09A60 bevalláson is számot adsz a közösségi beszerzéseidről.

Eu-s beszerzéseket nem kell vámon jelenteni vagy beléptetni az országba, csak az eu-n kívüli vásárlások tekintetében maradt meg ez a kötelezettség.

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

közösségi adószám-nem nagykerbe

HozzászólásSzerző: nagyfoki » pén. jún. 26, 2009 4:12 am

Köszönöm a gyors választ!

Ha jól értem, akkor az osztrák spárba vásárolt termékeknek itthon igényelhetem vissza az áfáját, ugyanúgy, mint a Mo-on vásárolt termékeknél?

Üdv: Ildi

nagyfoki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

közösségi adószám-nem nagykerbe

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jún. 26, 2009 4:22 am

NEM!

 

Az osztrák SPAR-ban kell ÁFA nélküli számlát kérned. De ennek feltétele, hogy legyen EU-s adószámod! Azt rá kell írni a számlára.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég