Adófórum

Adózási és számviteli információk

Külföldi jövedelem után Különadó?

Nemzetközi adózás

Külföldi jövedelem után Különadó?

HozzászólásSzerző: balazsu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az egyik ismerősöm 2008 július 1-óta külföldön dolgozik (Szlovákiában, szlovák cégnél), ott van bejelentett lakása és ott is lakik. A könyvelő szerint az ott szerzett jövedelmét szerepeltetni kell a magyarországi bevalláson. Az így összevont jövedelem azonban meghaladja a 7,2 millió forintot ezért magyarországon különadót kell fizetni az összevont jövedelem után. Ez valóban így van? Ez nem dupla adóztatás? A szlovákiában szerzett jövedelem már adózott ott, miért kell utánna itt is fizetni?

 Kíváncsian várom a véleményeket, üdV

 

balazsu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Külföldi jövedelem után Különadó?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. máj. 27, 2009 11:31 am

Szia!  Nincs időm véleményt írni, de már korábban én is ezt a linket néztem, .. mivel van Ma-on szerzett összevonandó jövedelme is érdemes elolvasni, példán keresztül levezetik..

Magánszemély külföldön megszerzett jövedelemének figyelembevétele a különadó megállapítása esetén2007.07.10.

A magánszemély különadójának alapja és az adóterhet nem viselő járandóságok2007.09.18.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Külföldi jövedelem után Különadó?

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. máj. 27, 2009 1:14 pm

Először is azt kell tisztázni, hogy az okmányirodában élt e a bejelentéssel, miszerint a lakcíme megváltozott, azaz a lakcím kártyáján a szlovák címe van feltüntetve. Sajnos ha ezt a bejelentést nem tette meg illetőségileg magyarnak minősül, így az előttem írók szerinti az eljárás. Amennyiben élt ezzel a lehetőséggel, csak a magyarországi jövedelméről kell bevallást adnia itt, a szlovák illetősége miatt.

Összefoglalva: az illetőség határozza meg, hogy hol adózik, és össze kell e vonnia a jövedelmeket.

Az illetőség megállapításának kötelező sorrendisége van , első helyen az állandó lakóhely áll, de ezt igazolni kell és mivel tudja igazolni?- a lakcímkártyával.

 

Az eu.vonal oldalán bővebb információt is olvashatsz, gondolom a kettős adózást elkerülő egyezményt már tanulmányoztad.

 

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Külföldi jövedelem után Különadó?

HozzászólásSzerző: TothZsuzsa » kedd jún. 23, 2009 1:51 pm

Sziasztok! Bár már régi a kérdés és bizonyára megoldódott a probléma, de kíváncsi vagyok a végeredményre, azért írom le az álláspontomat:

Egyetértek Garbo válaszával, szerintem is az a meghatározó, hogy hol él életvitel-szerűen, kellően dokumentálva.

Szerintem sincs dupla adófizetési kötelezettség. Adóterhet nem viselő járandóság, ha Mo-on lakik, nagyon leegyszerűsítve a dolgokat.

Üdv: Zsuzsa

TothZsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron