Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kiküldetési díj megállapítása

Nemzetközi adózás

Kiküldetési díj megállapítása

HozzászólásSzerző: dezdemona1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Németországban dolgozó cég vagyunk. Munkavállalóink tartós kiküldetésben dolgoznak, vagyis a 183 napot meghaladóan . Munkaszerzödésük szerint ellátmányuk nem foglalja magában a szállás és az utazási költséget. Helyes e így ez, ha a munkáltató fizeti?

2. Országonként változik e a kiküldetési díj? Van e erre meghatározott díj? (nem a napi 15 eurora gondolok)

3. Tartós kiküldetésben jogosan kérheti e a munkavállaló minden egyes alkalommal történö oda és hazaútjának megtérítését?

4. Egyik dolgozó különélési díjat akar a munkáltatójával kifizettetni, jogos e ez?

dezdemona1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Kiküldetési díj megállapítása

HozzászólásSzerző: opika » szer. márc. 11, 2009 5:51 pm

Ha adózás szempontjából külföldi illetőségű, akkor ez azt is jelenti, hogy az illetősége szerinti állam adójogszabályait kell rá alkalmazni. Ez pedig ebben az esetben a német adójogszabályok. Én a német adójogszabályokban nem tudok segíteni.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiküldetési díj megállapítása

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd márc. 17, 2009 6:31 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kiküldetési díj megállapítása

HozzászólásSzerző: kneitnerlea » hétf. márc. 30, 2009 4:56 am

Szia!

 183 napot meghaladóan telephelye keletkezik a magyar társaságnak Németországban, illetve a munkavállalók Németországi adózási jogszabályok alá esnek, ami azt jelenti, hogy a német minimálbérre is figyelemmel kell lenni, ami az itthoni TB fizetési kötelezettségnél is gondot okozhat (feltételeztem h. Magyarországon fizetiok a TB-t e101 miatt).

A kiküldetés esetén az utazást téríteni kell, illetve napidíj is adható (max 15 EUR/nap).Szerintem a különélési díj nem jogszerű követelés, mivel a munkaszerződését eszerint úgy írta alá a munkavállaló, hogy kiküldhetik Németországba is.

 Szólj ha van még kérdésed.

 

Üdv.:

 

Lea

kneitnerlea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég