Adófórum

Adózási és számviteli információk

okleveles adószakértői nemzetközi adózás szakon

Nemzetközi adózás

okleveles adószakértői nemzetközi adózás szakon

HozzászólásSzerző: Jucurka1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi azzal kapcsolatban, hogy szerintetek érdemes-e elvégezni a fenti tanfolyamot? Adótanácsadói végzettségem van 2001 óta, de igazság szerint a munkám csak érintette az adózás területét, jelenleg pedig már 3 éve otthon vagyok a gyerekekkel. Téma frissitésnek tehát hasznos lenne. A jövőben pedig adótanácsadással szeretnék foglalkozni, ezt látom vállalható karrierútnak két gyermek mellett (a másik verzió a napi 10-12 h idegölő környezetben végzett munka lenne egy a bedőlés szélén lévő cégnél) . Szerintetek mennyire van jövője ennek a szakmának, és ezen belül érdemes-e belekezdeni a nemzetközi adózás ismereteinek elsajátitásába? Mennyire telitett a piac? Vagy érdemesebb a tanfolyamra szánt pénzt specifikusabb adókonferenciákra szánni? Előre is köszi, Judit

Jucurka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

okleveles adószakértői nemzetközi adózás szakon

HozzászólásSzerző: validitas » szer. feb. 25, 2009 9:03 am

Szia Judit!

Szerintem érdemes, van jövője beleásni magad a nemzetközi adózásba. Lehet, hogy csak én nem forgok a megfelelő körökben, de nemzetközi adózás területén általában csak hümmögés meg zavar van válasz helyett.

Sok sikert! Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

okleveles adószakértői nemzetközi adózás szakon

HozzászólásSzerző: konnektor1 » szer. feb. 25, 2009 9:08 am

Szia!

Mindenképpen érdemes! Én csak kezdő könyvelő vagyok, de én is adótanácsadóit szeretnék elvégezni, amint van rá lehetőségem és ha még tovább lehet képezni magunkat ezen a területen akkor ne álljunk meg. Főleg a nemzetközi adózás általában a legkérdésesebb témakör minden könyvelőirodában, szóval csak hajrá! Legalább lesz kitől majd tanácsot kérni!:) Hogy a piac mennyire telített? Jó kérdés, de egyértelmű, hogy két gyermek mellett egy otthoni kis vállalkozásban lehet csinálni, vagy ha multihoz mész akkor akár bébiszittert is fogadhatsz olyan jó lesz a fizud:)

Üdv.: Rudi

konnektor1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

okleveles adószakértői nemzetközi adózás szakon

HozzászólásSzerző: palmika » szer. feb. 25, 2009 1:43 pm

Szia,

Mindenféle képpen javaslom a tanfolyamot, ha felvételi feltételeknek megfelelsz. Abból indulok ki, hogy könyvelő alkalmazottként felét kerestem 22 cég könyvelésével napi 8-10 órában, mint most itthon 6 céggel napi 2 órában. És nem utolsó sorban itthon vagyok a családdal. Szerintem az önállóságé a jövő és ezt úgy teheted meg, ha képzed magad.

üdv: palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

okleveles adószakértői nemzetközi adózás szakon

HozzászólásSzerző: Jucurka1 » hétf. márc. 30, 2009 4:20 am

Köszi Mindenkinek a biztatást! Az az igazság, hogy nem indult el a tanfolyam, sőt Budapesten végigérdeklődtem az összes oktatásszervező céget, és tavasszal sehol sem inditottak okleveles adószakértői tanfolyamot. Sajnálom, mert már nagyon lelkes voltam, hogy a gyermeknevelés mellett valami más, szellemi kihivás elé nézek.

Üdv,

Judit

Jucurka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

okleveles adószakértői nemzetközi adózás szakon

HozzászólásSzerző: kneitnerlea » hétf. márc. 30, 2009 4:45 am

Szia!

 Április végén, május elején indul tanfolyam a Könyvvizsgáló Kamaránál. Én adótanácsadóként dolgozom 5 éve, és elég telitettnek látom most a piacot, de ettől még szerintem érdemes elvégezni az adószakértői tanfolyamot, mert hála a törvénymódosításnak az adótanácsadói tanfolyam nem sokat fog érni, viszont az adószakértői tanfolyamot most már csak adótanácsadói, adóigazgatási adóoktatási területen szerzett gyakorlattal lehet elkezeni.

 

Üdv.

 Lea

kneitnerlea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég