Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa túllépés

Nemzetközi adózás

Áfa túllépés

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 

Szeretnék tanácsot kérni, ezer éve nem volt olyan vállalkozóm aki mentes adózóként, átlépi az áfa határt!

Ej ráérünk arra még vállalkozóm most hozta el az utolsó negyedéves számláit, s lám átlépte az áfa bevétel határt 11.01.-vel. 101E bejelentőn be is jelentettem, de az áfa bevallás kifogott rajtam.Milyen jelöléseket kell tennem, hogy hibátlan legyen a bevallás. Csak 11.01-12.31-ig levő áfás bizonylatokat tüntetem fel, negyedéves bevallóként, mentes adószámmal vagy már én írjam be a 2-es áfakódot?

 

Köszönöm a segítséget!           Ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa túllépés

HozzászólásSzerző: Moneszka1 » hétf. feb. 16, 2009 6:55 pm

Már 2-es kódot tüntess fel. A változásjelentő alapján már jelentetted az áfás kört, az apehnál is így kell szerepeljen.

Monesz

Moneszka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Áfa túllépés

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd feb. 17, 2009 1:54 pm

Szia!

 

Nálunk minden évben akad olyan alanyi adómentes, aki átlépi a mentességre jogosító határt. Természetesen idén is :(( Természetesen most hozta az egész éves számláit :((

Amikortól újra ÁFÁ-znia kell, onnantól szerintem vissza kellene kérni a kiadott számláit is, és helyettük másik, ÁFÁ-s számlát kell kiállítani. Mert az értékhatár átlépésének napjától nem járhat el alanyi adómentesként, így köteles az ÁFA felszámítására. 

 

Az adószámnál pedig 1-es helyett már 2-est kell írni, hiszen a törzsadatoknál is így fog szerepelni (majd, ha egyszer feldolgozzák...). Sajnos késett bevallás lesz, mert negyedévesként már 01.20-ig be kellett volna adnia, reméljük nem kap érte még büntit is.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég