Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

Nemzetközi adózás

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: Rowley1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Szakértők!

Bár a címkérdés kicsit túlzás, de elég speciális helyzetben vagyok, jó lenne a 183 napos, a létérdekek központja és az egyéb szabályok között eligazodni.

Jelenlegi helyzetem a következő. Az egyik oldal:
Már három éve folyamatosan járom a világot. Speciális műszaki területen nyújtok támogatást az ügyfeleimnek. Többnyire EU-n kívüli országokban tartózkodom, egy országban legfeljebb egy hónapot töltök.
A munkámat az USÁ-ban bejegyzett, offshore-ként működő cégemen keresztül végzem. A cégnek nominee tulajdonosa van, az én nevem nincs a hivatalos nyilvántartásban, nem köthető a céghez. A fizetésem egy svájci magánszámlára érkezik.
Egy adott évben egy országban sem tartózkodom 183 napot, jövedelmet sehol sem vallok be. Magyarországon egy évben legfeljeb 2-3 hetet vagyok, innen semmilyen bevételi forrásom nincsen.

A másik oldal: Magyarországon állandó lakcímen be vagyok jelentve a szüleim lakásába. Hivatalos munkaviszonyom nincsen, papíron a szülők tartanak el. Megállapodás alapján fizetem magam után az APEH-hez az egészségügyi járulékot, valamint a nyugdíjjárulékot a nyugdíjbiztosító felé. Van még a nevemen egy gépjármű. Adóbevallást - a hivatalosan nulla jövedelmem miatt - nem nyújtok be.

Pár éven belül mindenképp szeretnék felhagyni ezzel az utazásos életstílussal és munkával. A nagy rejtély az az, hogy akkor majd hogyan fogom tudni hazavinni és legálisan elkölteni az addigi munkámmal megkeresett pénzemet.

Kérdésem az lenne, hogy milyen lépéseket kellene tennem, hogy ne legyen Magyarországon adófizetési kötelezettségem? Vagyis hogy elérjem, vagy közelítsem a legendás PT állapotot?
Adjam el az autót és bontsam fel a megállapodásokat? Menjek el a jegyzőhöz és jelentsek be tartós külföldi tartózkodást? De vajon lehet ilyet bejelenteni egy rendszeresen változó tartózkodási hely mellett, ha nincs másik állandó lakcímem? (Mondjuk bizonyítékként 3 év alatt két teljesen betelt útlevelet tudnék neki felmutatni :) ).

Mennyire kell elszakadni az országtól ahhoz, hogy pár éves visszatérés után az APEH felé ne tartozzak elszámolással, hogy abban a pár évben mit csináltam, miből éltem és miből takarítottam meg az ország határain kívül?

Már azon is elgondolkodtam, hogy esetleg elkezdek bevallani havonta egy bizonyos összeget, mint külföldről származó jövedelem. De ha ekkor meg kapok egy vizsgálatot, akkor gondolom el kell árulnom honnan, kitől, milyen forrásból van az a jövedelem, nem igaz? Ekkor meg a jól és drágán felépített, teljesen anoním fizetési rendszernek annyi, mert egyből köthető leszek az USA-beli cégemhez. Úgy érzem ez nem lenne túl okos lépés.

Így most tanácsot, tippeket várnék, mit tegyek, mi lenne a legszerencsésebb megoldás, mert ezt a felállást így nem lenne szerencsés még további évekig megtartani. Előre is hálásan köszönöm a segítséget!
Rowley1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. feb. 15, 2009 6:53 pm

Kedves Ismeretlen!
A kérdésedet elolvasva a következők jutottak eszembe.Ne vedd rossznéven,de leírom.
Ha én lennék olyan szerencsés helyzetben,hogy offshore cégen keresztül névtelenül gyűjteném a kemény devizámat svájci magánszámlán,akkor én nem ezen a fórumon kérnék tanácsot.Én elmennék egy mindenre elszánt,minden hájjal megkent személyhez,igaz nem kis pénzért útbaigazítana,hogy hogyan tudnám az adózatlan jövedelmemet legálissá tenni itthon úgy,hogy sokba se kerüljön.
Egyébként a miniszerelnökünknek volt,vagy van  olyan szándéka,(médiában olvastam)hogy azok a személyek valamilyen adókedvezményt kapnak akik  külföldi bankokban elhelyezett betéteiket Magyarországra hozzák.Üdv.Panni
 
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: Rowley1 » vas. feb. 15, 2009 7:12 pm

Kedves Panni!

Köszönöm a válaszodat.
Még amikor elkezdtem ezt az egészet, már volt egy pár köröm a tanácsadókkal. Tapasztalataim alapján a hazai offshore irodák csak akkor állnak szóba veled tanácsadás kérdésében, ha náluk csinálsz vagy csináltál céget (én külföldi ügynökséget választottam annó, ők magyar adóügyi kérdésben nem tudnak segíteni).
Azután próbálkoztam jónéhány, magát adótanácsadónak hirdető kisebb irodával. Ők amint meghallották az offshore szót, azonnal meghátráltak, hogy ilyen kérdésben sajnos nem tudnak segíteni...
Aztán végül találtam egy adótanácsadót, aki hajlandó volt szóbaállni velem, bár megkérte az árát. Ő végighallgatta a fent elmesélt felállást, majd megdícsért, hogy nagyon profin kivan ez találva, így tökéletes, nem kell ezen semmit változtatni.

Nos három év távlatából úgy érzem, mégsem teljesen tökéletes ez a felállás így. Mivel a megfelelő személyes tanácsadó megtalálásában már egyszer csődöt mondtam, gondoltam megpróbálom itt, ha sok szakértő van a témában és van külön nemzetközi adózás fórumcsoport is, reménykedek, hogy akad valaki, aki ért a témához és érdemleges tanácsot tud adni.
Az említett törvénytervezetről tudok, elvileg - ha meg is fog valósulni - nem az eredeti formában, hanem olyan módosításokkal, hogy úgy már senkinek ne érje meg kihasználni.

Üdvözlettel,
János

Rowley1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. feb. 15, 2009 7:32 pm

Sziasztok!

 

Itt szerintem lényeges kérdés az, hogy kitől kapta a fizetését? Mert gondolom, az amerikai cégen keresztül kapta a megbízástokat.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. feb. 15, 2009 7:41 pm

Szia Andi! A kérdező a kérdésben megadta a választ,hogy kitől kapta a fizetést.Kíváncsi lennék,ha tudnád,hogy honnan,akkor mi lenne a további lépésed?Üdv.Panni
"Már azon is elgondolkodtam, hogy esetleg elkezdek bevallani havonta egy bizonyos összeget, mint külföldről származó jövedelem. De ha ekkor meg kapok egy vizsgálatot, akkor gondolom el kell árulnom honnan, kitől, milyen forrásból van az a jövedelem, nem igaz? Ekkor meg a jól és drágán felépített, teljesen anoním fizetési rendszernek annyi, mert egyből köthető leszek az USA-beli cégemhez. Úgy érzem ez nem lenne túl okos lépés."

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: Rowley1 » hétf. feb. 16, 2009 2:16 am

Kedves Andi!

Igen, a megbízásokat az amerikai cégemen keresztül kapom.
Azt tudni kell róla, hogy mivel az USÁ-n belül semmilyen tevékenységet nem folytatok, a cégnek ott offshore státusza van. Ez azt jelenti, hogy nem vagyok bejelentve mint alkalmazott, a cégnek még könyvviteli kötelezettsége sincs. Csak egy fix éves adót kell befizetnie a cégnek az amerikai állam felé, ami teljesen független a nyereségtől.

Üdv,
János
Rowley1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: alcapone1 » szomb. feb. 28, 2009 4:41 pm

Kedves Rowle1 !

A kérdésed arra vonatkozik, ha jól értem, ha haza jönnél (ezt itt nagyon meg kell gondolni) és esetleg el kezdenél a nevedre mindenféle dolgot venni, amit apeh=micsoda pech lát, akkor mit is mondjál nekik, vagyis a népszerű vyonosodási vizsgálatról lenne szó. Ezt a jelenlegi konstrukcióban nem tudod megkerülni, neked kell igazolni volt pénzed, ha nem tudod igazolni az bukta. Mivel ez így áll fenn, nem tudsz hivatkozni arra, hogy az amerikai cégtől, mert ha megkérdik az ottani adóhatsóágot nem fogja igazolni, hogy a cég mögött vagy, azt sem, hogy tőle kaphattál pénzt. Forráshiány, súlyos. Talán ajándékozással lehetne legalizálni pénzt= illetéket kellene fizetni, ez legálisan igazolná a pénzt, ehhez persze kellene egy valós, de nem utolérhető ember.

belföldi személyt mindig terheli az adófizetés, ráadásul neked kell igazolni, hogy nem itthon kell adózni, ez hiteles papír kérdése !

 sok sikert ! AC

alcapone1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: kneitnerlea » hétf. márc. 30, 2009 5:14 am

Kedves Rowley1,

 Tekintve, hogy a fizetését az USA cégből kapta, így szerintem azt az USA-ban le kellett volna adózni, így szerintem egy ottani adótanácsadó, adószakértő többet fog tudni segíteni.

Üdv.:

Lea

kneitnerlea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: Rowley1 » csüt. ápr. 02, 2009 4:35 pm

Kedves Kneitnerlea!

Lásd az #5-ös hozzászólásom. USA-beli offshore cég nem jelent be alkalmazottat és nem fizet utána adót. Azért offshore.


Kedves Alcapone1!

Szóval szerinted csak ilyen általános trükközéssel lehet tisztán hazavinni az így keresett pénzt?

Mindenkinek:

Egyébként mi lenne akkor, jófiú módjára elkezdeném bevallani az így szerzett jövedelmemet mint egyéb külföldről származó, és rendesen adóznék utána? Ha kapok egy vizsgálatot, muszáj felfednem, hogy honnan, milyen forrásból, milyen cégtől kaptam azt a pénzt? Mi van, ha hiába kérdeznek, nem árulnék el semmit a forrásról, vagyis az offshore cégemről, pl. titoktartási szerződésre hivatkozva?

Ha erre a kérdésre nem is lenne egyértelmű válasz, akkor legalább egy olyan tanácsadó iroda elérhetősége is nagy segítség lenne, akik tényleges tapasztalattal rendelkeznek, tehát tényleg profik az offshore cégekkel és az azokból származó bevételek leadózásával kapcsolatban. Nem hinném, hogy Budapesten nem lenne ilyen iroda, de nekem még nem sikerült megtalálnom.

Rowley1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Hogyan lehetek Perpetual Traveler?

HozzászólásSzerző: alcapone1 » pén. ápr. 03, 2009 3:16 am

Kedves Rowley1,

 lehet bevallani külföldi jövedelemként, akkor a következőkre kell válaszolni, melyik időszakra, kell-e visszamenőlegesen, általános elévülés 5 év,

és akkor még a következő szemlélettel kell szembe nézned, ha a bevallott jövedelemből rendelkezésre álló összegnél nagyobb összegű vagyontárgyat veszel, vagy pénz fizetsz be a bankba, akkor jön a kérdés: ez honnan van, és minden egyes ilyen bevétel még a külföldi jövedelmeden kívül megadóztatnak jövedelemként 

 ami jó lehet, bevallasz egy nagyobb összeget külföldi jövedelemként önrevízióval a még éppen el nem évül évre, hogy arra ne kapjál adóellenőrzést, ott lesz egy nagyobb jövedelmed amit költheszt, az ára önrvíziós pótlék, nem kicsi !!!

 

alcapone

alcapone1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Következő

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég