Adófórum

Adózási és számviteli információk

oktatás EU-ban

Nemzetközi adózás

oktatás EU-ban

HozzászólásSzerző: TothZsuzsa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Kérelek segítsetek, úgy tűnik az ünnepekben lelassultam/

Osztrák személy egyszemélyes Kft-t alapít Mo-on. Tevékenységi kör: oktatás, amelyet Ausztriában, egy iskolában és bérelt épületben végez.

Biztosítását itt kívánja rendezni, mivel Mo-on akar ,életvitelszerűen, élni.

Kérdéseim: oktatási tevékenység,/ elsősorban felnőtt oktatás/ ÁFA-s számlázásra köteletzett? Teljesítő: magyar , szolg. igénybevevője: EU-s.Nálunk ez 20%-os ÁFÁ-s.

Felmerült az alanyi mentesség is, de akkor, szerintem problémája lenne az egyéb EU-s beszerzésekkel. Jól gondolom?

Nem értem miért akarja itt rendezni a társadalombiztosítását, mikor rendszeresen, Ausztriába fog járni, tanítani?!?  Ott többet kell fizetnie? Nem ismerem az osztrák  biztosítási  szabályokat.

Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.: Zsuzsa

TothZsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

oktatás EU-ban

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. dec. 29, 2008 9:34 pm

Szia! 

 

Az ÁFA tv. alapján a teljesítés helye Ausztria lesz.

42. § (1) A következő szolgáltatások nyújtása esetében a teljesítés helye az a hely, ahol a szolgáltatást ténylegesen teljesítik:
a) kulturális, művészeti, tudományos, oktatási, szórakoztatási és sportszolgáltatások, továbbá más, ezekhez hasonló szolgáltatások, ideértve ezek szervezését is, valamint az előbbiekhez járulékosan kapcsolódó szolgáltatások;
Emiatt mindenképpen közösségi adószámot kell kérnie, tehát alanyi mentesség kizárva. Mivel osztrák szabályok szerint adózik, ezért az a döntő, hogy ott mi a törvény. De pl. nálunk sem minden oktatás adómentes.
Azt én sem értem, miért akar itt biztosított lenni. 
Üdv. Andulka
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég