Adófórum

Adózási és számviteli információk

Megbízási díjat fizetnnénk Angol állampolgárnak

Nemzetközi adózás

Megbízási díjat fizetnnénk Angol állampolgárnak

HozzászólásSzerző: holux » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Angol állampolgárnak fizetnénk művészeti tevékenységért megbízási díjat. Nem boldogultam az egyezménnyel ezért kérem a segítségeteket. Az tiszta, hogy kérni kell adóazonosító jelet, TAJ számot, illetőségi igazolást. Úgy tudom kint van biztosítása de még nem láttam az igazolást. Mit kell neki fizetni főleg az SZJA-át nem tudom de ha TB-ben is tudtok segíteni az nagyon jó lenne. Előre is köszi. 

 

Ildi

 

holux
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Megbízási díjat fizetnnénk Angol állampolgárnak

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. nov. 03, 2008 1:19 pm

Szia Ildi!

Milyen művészeti tevékenységről van szó egyáltalán, mert az egyezmény külön foglakozik a szabadfoglakozású ( oktatás-tudományos ...stb) és külön a művészeti- sport tevékenységgel foglakozó személyekkel.

Talán így több inspiráció lesz a válaszadásra is, ha pontosítasz.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Megbízási díjat fizetnnénk Angol állampolgárnak

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. nov. 03, 2008 4:28 pm

Valóban a helyzet nem egyszerű. Támpont: az általad olvasott egyezmény csak a jövedelemadóról rendelkezik, a tb-kötelezettséget az szja-tól függetlenül kell elbírálni. TB szempontból az sem mindegy, mennyi ideig tartózkodik Mo-on: 3 hónap a választóvonal - tbj. törvény belföldi-külföldi meghatározása. Ha nem minősül belföldinek tb-szempontból, akkor sem biztosítotti státusz, sem eho fel sem merül. Azonkívül művészeti tevékenységért szóba jöhet szerzői díj is (a szerződés tartalma a mérvadó).
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Megbízási díjat fizetnnénk Angol állampolgárnak

HozzászólásSzerző: holux » hétf. nov. 03, 2008 4:53 pm

Sziasztok!

Mindkettőttöknek köszi és akkor a további adatok. Nem is jön magyarországra mert egy mesekönyv ilusztrációjáról van szó. Ez angliában készül tehát akkor ha jól értelmezem nem biztosított nem is érdekes  hogy TAJ száma legyen és tb jár. nem is kell fizetni csak szja kérdése merül föl. Hát az még nekem sem tiszta hogy sazerzői díj lesz e vagy megbízási díj.

Köszi

Ildi

 

holux
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Megbízási díjat fizetnnénk Angol állampolgárnak

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. nov. 03, 2008 7:47 pm

Akkor leginkább a 12. cikk Licencdíj illik rá a tevékenységre és akkor Nagy-Britanniában adóköteles. DE ha szabad foglalkozásból származó jövedelem (megbízási díj) a szerződés szerint - bár a szerzői jogi tv szerint ez nem igazán helyénvaló lenne -, akkor is NB-ban adóztatható. Úgyhogy az illetőségigazolás a lényeg. Eljárási szempontból az Art. 4. mellékletét kell figyelembe venni. 
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron