Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fordított ÁFA??

Nemzetközi adózás

Fordított ÁFA??

HozzászólásSzerző: paprita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! 

Régészeti feltáráshoz kapcsolódó földmunka elvégzése szerintetetk fordított áfás?

 

paprita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fordított ÁFA??

HozzászólásSzerző: mona79 » hétf. okt. 06, 2008 1:00 pm

Szia

Nekünk  is volt ilyen esetünk egy Önkormányzatnak végeztünk ilyen jellegű munkát ők állásfoglalást kértek az adóhatóságtól, de mi is mondtuk, hogy fordított és apeh szerint is fordított áfás, így számláztuk ki feléjük és nem volt belőle gond.

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fordított ÁFA??

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. okt. 06, 2008 6:03 pm

Szia,

az áfa-törvény szerint: az adót a szolgáltatás igénybevevője fizeti a szolgáltatás nyújtásának minősülő olyan építési-szerelési és egyéb szerelési munka esetében, amely ingatlan létrehozatalára, bővítésére, átalakítására vagy egyéb megváltoztatására - ideértve az ingatlan bontással történő megszüntetését is - irányul, feltéve, hogy az ingatlan létrehozatala, bővítése, átalakítása vagy egyéb megváltoztatása építési hatósági engedély-köteles, amelyről a szolgáltatás igénybevevője előzetesen és írásban köteles nyilatkozni a szolgáltatás nyújtójának. Áfa tv. 142.0 (1) b)

Ebből nem feltétlenül következik, hogy a régészeti feltárás önmagában fordított áfás. De: az igénybevevő nyilatkozzon...!!

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fordított ÁFA??

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. okt. 06, 2008 6:33 pm

Szia Mona!

Azért ez a kérdés attól is függ, hogy mikor kértétek az állásfoglalást, mert május 01 előtt nagyobb káosz volt e kérdésben.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fordított ÁFA??

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. okt. 06, 2008 6:36 pm

Sziasztok!

Nekem sem következik ebből egyenesen a fordított ÁFA. Sőt. Egyébként én ahány tanfolyamon voltam eddig, mindig felhívták a figyelmünket, hogy a hatósági engedély nem keverendő össze az építési hatósági engedéllyel. A kettő nem egy és ugyanaz. Állítólag hamarosan megjelenik egy PM -APEH közös, ahol konkrétan közlik, hogy kik is azok az építési hatóságok.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fordított ÁFA??

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. okt. 06, 2008 7:31 pm

Sziasztok!

Én az Anikó által is közölt Áfa tv (142.0 (1)b) pontját úgy tudom értelmezni,  hogy az  építmény "bontásához " is kell az építési hatóság engedélye. Ha pl. a régészeti tárgy/dolog/sírhely  maga is építmény, vagy az építmény bontásával érhető el,  akkor  fordított Áfás-nak kell mínősíteni. Viszont ha nem építmény, hanem pl. egy mezőn talált tárgyak (cserepek/edények) feltárása, akkor nem feltétlenül fordított.  Üdv:Napraforó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fordított ÁFA??

HozzászólásSzerző: mona79 » kedd okt. 07, 2008 5:44 am

Sziasztok.

A munkát most végeztük nyár végén tehát május 1 után. Az Önkormányzat természetesen nyilatkozott.

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron