Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nemeto.i munkaviszony, magyaro.i kikuldetes

Nemzetközi adózás

Nemeto.i munkaviszony, magyaro.i kikuldetes

HozzászólásSzerző: Kell1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

2007. aprilisatol vettek fel egy nemetorszagi ceghez, ottani munkahellyel, (tehat ott van munkaviszonyom). Egy 3 honapos kepzes utan (Europan kivul), 2007 augusztus kozepetol kezdtem volna nemetorszagban dolgozni, de a ceg magyarorszagi kepviseleteben betegseg miatt kiesett egy kollega, es engem kuldtek a helyettesitesere kikuldetesben. Eleinte csak 2-3 honapra szamitottunk (2007 ev vegeig), de ebbol 1 ev lett (2007 augusztus vegetol). Eddig vegig nemetorszagban fizettem az adot (2007 aprilisatol). Nemetorszagban hamarosan be kellene adnom az adobevallast, de cegem jogi kepviseloje most azt mondja, hogy mivel nem tartozkodtam 183 napot nemetorszagban, ezert nem oda kellett volna adoznom. Mas kerdes, hogy tavaly Magyarorszagon sem tartozkodtam 183 napot.    

Egyeb korulmenyek:

magyar vagyok,

Magyarorszagon van bejelentett lakcimem,

Nemetorszagban is van, de mivel nem tartoszkodtam ott sokat (nem erte meg lakast berelni), igy a ceg cimere lettem bejelentve .

Mas keresetem nem volt tavaly csak a fizetesem.

 

 Kerdesem: hova kellett vona adoznom?  Iden hova kell(ett volna) adoznom?

 

Elore is koszonom

Kell1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Nemeto.i munkaviszony, magyaro.i kikuldetes

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » hétf. okt. 13, 2008 5:12 pm

Remélem még nem késő!

Ha magyar képviselet foglalkoztatott, ő jelentett be itthon és valóban nem voltál kint 183 napot, akkor itthon kell adóbevallást benyujtanod. Ha ott is adóztál azt itthon beszámithatod az adódba csökkentő tételként, persze vannak korlátok... Naa kezdek belebonyolódni, szóval mot miről kell bevallást adni a 2007 évről?

Ha viszont áprilistól német munkaszerződésed van, és ennek keretében mentél tanulmányi útra, akkor nem értem hogy jött közben a kiküldetés. Megszűnt a munkaviszonyod németo-ban? Hazajöttél itt jelentettek be és innen küldtek ki?

Ha ottani szerződésed él, nem érdekes h ma képviseleti helyettesitőnek tartottak, ott adózol.

Most itthon vagy? Legjobb lenne az apehot megkérdezni nem egyszerű, bár konkrét papirokbóll könnyebb.

üdv anett

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Nemeto.i munkaviszony, magyaro.i kikuldetes

HozzászólásSzerző: Kell1 » szer. okt. 22, 2008 11:46 am

Kedves Anett,

Koszonom, hogy foglalkozott a temaval, kozben cegunk Nemet es Magyar jogi kepviseloi eldontottek, hogy Magyarorszagon kellett volna fizetni.

Egyebkent nehez megmagyarazni az egesz helyzetet, kisse bonyolultra sikeredett.

Szoval, kint (Nemeto.) vettek fel, hogy kint fogok dolgozni, a 3 honapos kulfoldi (EU-n kivuli) kepzes utan kezdtem volna igazan bele a munkaba Nemetorszagban, csak kozben a magyarorszagi kepviselet egy tagja lebetegedett, es mivel magyar vagyok enram gondoltak eloszor, hogy segitsem ki a kepviseletet. Igy a nemet szerzodessel (vegig ez el) Magyaro.-on kezdtem el dolgozni (2007. augusztus vegen), mint kikuldott. Tehat mintha egy nemet jott volna ide kikuldetesben dolgozni. De lenyegeben ugye a Magyar Kepviseletnek dolgozok.

 Udv

Andras

Kell1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég