Adófórum

Adózási és számviteli információk

Milyen számlát is kéne küldeni ?

Nemzetközi adózás

Milyen számlát is kéne küldeni ?

HozzászólásSzerző: privat12 » szer. júl. 09, 2008 1:57 pm

Azt hiszem a hasonlatod tökéletes a gabonával kapcsolatban. Bár nem gondolom hogy a köztes eladások alkalmával bárki bárhol vámoltatna, ezen ügyletekben mindenki a profittal törődik és adózik is az után. Azt meg hogyan lehet tudni hogy az árú tényleg a végső felhasználólnál van éppen és eljött az idő a vámolásra ?
privat12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Milyen számlát is kéne küldeni ?

HozzászólásSzerző: loncika » szer. júl. 09, 2008 2:50 pm

A közbenső vevők nem fognak vámoltatni, számukra ez az ügylet klasszikus reexport. Csupán a könyveikben lesz az esemény rögzitve.

"Eljött-e a vámolás ideje?" Azt onnan lehet  tudni, hogy az áru  fizikailag is határt lép és fizikailag is megérkezik a lánc valamelyik/legutolsó vevőjéhez. Itt dől el a kérdés. Mindig a vevő vagy a vevő nevében a kezes jár el a vámhivatalnál.

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Milyen számlát is kéne küldeni ?

HozzászólásSzerző: szensav » csüt. aug. 07, 2008 6:45 pm

Szerintem ez az ügylet ezer sebből vérzik így. Még ha valahogy meg is véded az Apehnél, hogy egy teljesen független amerikai internetes vállalkozás el tudja adni Mo-n a te termékedet jóval drágábban, mint, amiért te itthon kínálod, legkésőbb az első szállításnál kapcsolatba kerülsz a vevővel és logikus, hogy utána direktbe Neki értékesítesz egy köztes áron. Ha meg nem találkozol a vevővel, akkor meg nem mindegy, hogy az amerikai hogy adózik itthon? Az legyen az ő dolga. Kifizette, elvitte az árut, pont. Az amerikai cég nem a te érdekeltséged lenne véletlenül? Ha igen, akkor szerintem máshogy kellene ügyeskedned. 

szensav
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen számlát is kéne küldeni ?

HozzászólásSzerző: privat12 » pén. aug. 08, 2008 7:02 am

Az amerikai cég nem az én érdekeltségem én csak adnám az árút, vagyis kiszolgálnám őt. De nekem kellene kideríteni hogy itt működhet e ez a konstrukció amit leírtam, hiszen más országokban működhet. Azt meg tényleg nem szeretném hogy engem rángassanak ha valami nem jó a megoldásban. A lényeg viszont éppen az hogy a vevő soha nem tudja meg hogy abból a bizonyos egyébként magyarországi nagykerből kapja az árút tehát úgy kell feladni és címezni mintha a feladó az értékesítő webes kereskedő lenne. Bár egy magán vásárló meg általában soha nem is  vásárolhatna nagykerből még ha meg is tudja honnan származik az áru. 
privat12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Milyen számlát is kéne küldeni ?

HozzászólásSzerző: szensav » csüt. aug. 14, 2008 1:43 pm

Helló!

Tao tv 4 § 33.  e.) pont szerint

a külföldi személyt telephellyel rendelkezőnek kell tekinteni - azon tevékenységek esetében, amelyeket más személy a külföldi személy nevében vállal, ha a külföldi személy nevében szerződést köthet belföldön - és e jogával rendszeresen él -, illetve áru- vagy termékkészletet tart fenn, amelyből rendszeresen szállít a külföldi személy nevében.

Ha pedig telephelyet keletkeztet, akkor ebből a tevékenységéből származó nyeresége ugyan úgy adóköteles itthon, mint egy magyar cégé... 

 

 

szensav
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Milyen számlát is kéne küldeni ?

HozzászólásSzerző: privat12 » csüt. aug. 14, 2008 1:54 pm

Meglehet ez már egy újabb kérdés kellene legyen de úgy érzem ide tartozik. Tehát addig oké hogy telephellyel rendelkezőnek kell tekinteni de ez mit jelent valójában ? Fiók telepet kell nyitnia mert hogy ugyebár nincs fizikai helye sehol. Vagy csak adószámot kér és működik magyar adószámmal ? Könyvel, számlázik, adót fizet, vásárol távolról ? Erről hol találok infót ha tudol segíteni jó lenne. Azt meg már ne is említsem hogy ugyan ezen törvény másik fele ahol taglalják, hogy mi nem minősül telephelynek ott írják hogy külföldi cég árujának tárolása és a működésének sagítése nem minősül telephelynek. Na ez akkor hogy is van ?
privat12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Milyen számlát is kéne küldeni ?

HozzászólásSzerző: szensav » szomb. aug. 23, 2008 5:42 pm

Tao tv-ben kell megnézni, Ő ún. külföldi vállalkozó lesz.
szensav
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég