Oldal: 1 / 2

ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: NKrisztina

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó a saját autóját használja a vállalkozásban (személygépkocsi). Úgy tudom, hogy útnyilvántartás vezetésére kötelezett. Kérdésem az lenne, hogy a benzin számláit elszámolhatom-e költségként, vagy csak a megtettt km-ek után az APEH üzemanyagárral számolt kiadást könyvelem?

Köszi: Krisztina 

 


ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2008 7:51 am
Szerző: validitas

Szia Krisztina!

Elszámolhatod számlák alapján is, de az így elszámolt összeg nem lehet több, mint a megtett km-ek után az APEH üzemanyagárral és korm.rendelet szerinti normával számított összeg. Tehát mindenképpen számolgatni kell, úgyhogy nincs túl sok értelme a számla alapján történő elszámolásnak.

Üdv: Böbe 


ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2008 9:45 am
Szerző: Kardos.Judit

Szia Krisztina !

Egyetértek Böbével ! Útnyilvántartás alapján célszerűbb az Apeh üzemanyagárral és a 9,-Ft / km amortizációval számolni, ha a gépkocsi a vállalkozó tulajdona. Ha nem az övé, akkor a 9 Ft/km nem számolható el.

Akkor nem kellene útnyilvántartást vezetni, ha cégautóként havonta kb. 25000 Ft cégautó adót megfizetnétek, és akkor az üzemanyagszámlákat könyvelhetnéd. Ez általában nem éri meg. Ha érdekel a jövö héten tudok küldeni egy exceles útnyilvántartást.

A vállalkozó választhat, hogy útnyilvántartás helyett havi 500 km-t nyilvántartás nélkűl elszámolhat. (Ez kisvállalkozóknál elég csak, aki sokat utazik, annak nem elég).

Üdv: Judit


ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2008 9:45 am
Szerző: mazsi5
Attól függően, hogy mennyit megy a vállalkozó  választhatja, hogy a jogszabályi mértékkel átalányban számol el havi 500 Km-t.  (jogszabályi mérték APEH üzemanyagár * fogyasztási norma/100  + 9 Ft/km.

ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2008 10:28 am
Szerző: ildibf
Sziasztok, még mindig nem vagyok vele tisztában: ha a szgk a házastársé, akkor az egyéni vállalkozó nem számolhatja el a 9,-Ft/km-t?,de elszámolhatná a számlával igazolt jármű fenntartás,javítás arányos részét költségként a havi 500 km átalány esetében? Ildi

ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2008 10:34 am
Szerző: validitas

Szia Ildi!

Ha a gk. a házastársé, akkor a 9 FT/km-t valóban nem számolhatja el. Elszámolhatja viszont a saját nevére szóló  számlák alapján  a felmerült fenntartás, javítás arányos - a futott üzleti célú km-ekre jutó - részét. Ez bármennyi km esetében igaz. Csak a bizonylat nélküli, átalány 9 Ft-ot nem lehet, mindenképpen számlával kell igazolni a költségeket..

Üdv: Böbe 

Javítva: nem saját v. házastársé a gk., hanem pl. bérelt. 


ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2008 10:48 am
Szerző: validitas

Jajj, bocsánat, a házastársénál lehet, csak a bérelt, vagy szülőktől kölcsönkapott, vagy hasonló esetben nem. Elnézést, nem akarok senkit sem félreinformálni, csak egy picit belekeveredtem...

KÖszi a helyreigazítást! Böbe

 


ev üzleti út elszámolása

HozzászólásElküldve: pén. jún. 06, 2008 11:00 am
Szerző: Kardos.Judit

Szia !

A házastársét elszámolhatja 9 Ft/km, de akkor a javítási ktg-ek hányadát nem ! Vagy javítási ktg arányos része, vagy a 9 ft.

Ha arányosítod, akkor év kezdő km---év záró km----  ebből üzleti út= arányszám (nem érdemes !??). Egyszerűbb a 9 Ft/ km.

Az 500km-re szóló elszámolást  feltettem az   adoforum.extra.hu   -ra.

Üdv: Judit