Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingatlaneladas

Nemzetközi adózás

Ingatlaneladas

HozzászólásSzerző: bealeksic » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Magyar allampolgarkent szereztm ingatlant Magyarorszagon. Idöközben felvettem az osztrak allampolgarsagot (meg mielött Mo  Unios tag lett volna). Tervezem az ingatlan eladasat. Melyik allam adotörvenyei vonatkoznak ram? Kell-e SZJA-t fizetni? Mi van abban az esetben, ha az eladasbol szarmazo összegert Ausztriaban veszek masik ingatlant?
bealeksic
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ingatlaneladas

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. máj. 10, 2008 8:42 pm

Az ingatlan fekvése szerinti államban kell adózni, tehát Magyarországon, a magyar törvények szerint.

Gondolom, 2004.01.01. előtt vetted az ingatlant. Ha igen, és lakóingatlanról van szó (lakás, ház), akkor az itteni szabélyok szerint már nem kell utána adózni. 

 

Ha nem. írd meg, milyen ingatlanról van szó konkrétan (lakás, telek stb.), és mikor vetted.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ingatlaneladas

HozzászólásSzerző: bealeksic » vas. máj. 11, 2008 4:50 am

Szia Andi!

Köszönöm a valaszt! Az ingatlant 2004 elött vettem! El tudnad megegyszer küldeni a linket, valamiert nem tudom megnyitni!

Köszi Bea

bealeksic
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ingatlaneladas

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. máj. 12, 2008 7:04 am

Szia Bea!

 

Linket nem küldtem, csak aláhúztam a mondat egy részét :)

 

Néhány törvényi hivatkozás:

Szja tv. (hatályos 2008.01.01-től)

 

62. §

(6) A (4)-(5) bekezdés rendelkezéseitől eltérően, az ingatlanügyi hatóság nyilvántartása szerint
a) lakóház vagy lakás megnevezéssel nyilvántartott vagy ilyenként feltüntetésre váró építmény és a hozzá tartozó földrészlet (ideértve azt is, amelyet a lakáshoz tartozó földhasználati jog terhel),
b)..

átruházása esetén a jövedelem a számított összeg
1. 100 százaléka a megszerzés évében és az azt követő évben,
2. 90 százaléka a megszerzés évét követő második évben,
3. 60 százaléka a megszerzés évét követő harmadik évben,
4. 30 százaléka a megszerzés évét követő negyedik évben,
5. 0 százaléka a megszerzés évét követő ötödik és további évben.

 

3. §

4. Jövedelemszerzés helye:

c) ingatlan birtoklásából, használatából és hasznainak szedéséből, valamint az ingatlan feletti rendelkezési jog gyakorlásából (így különösen az ingatlan átruházásából, bérbeadásából vagy haszonbérbe adásából) származó jövedelem esetében - az a) alpontban foglaltaktól függetlenül - az ingatlan fekvése szerinti állam;

 

Üdv. Andi 

 

 

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron