Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gibraltár adózása

Nemzetközi adózás

Gibraltár adózása

HozzászólásSzerző: PisakZs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Felkeresett egy cég, hogy Gibraltáron szeretne egy céget létrehozni, viszont azt szeretné, ha a könyvelését Magyarországon intéznénk. Kérdésem, megoldható-e Magyarországról az adatszolgáltatás, ha igen milyen adatszolgáltatási kötelezettségünk van?  

PisakZs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Gibraltár adózása

HozzászólásSzerző: simke » kedd ápr. 08, 2008 9:19 am

Szia!

Mint láthatod nem vagyunk "gibraltár" szakértők. Sajnos :-)

Én személy szerint nem is értem a kérdést. Te Mo-ról akarod benyújtani a gibraltári hivatalok felé az adatszolgáltatásokat? Gondolom fog ott végezni valamilyen tevékenységet, ami után adózni kell. Vagy nem kell? Embereket fog felvenni? Annak a bejelentését is innen akarod intézni? Ismered egyáltalán a Gibraltáron érvényes adószabályokat (gondolom ott is vannak és nem csak ezen a táján a Földnek küszködünk vele)? 

Mint látod kérdésedre csak kérdésekkel tudok válaszolni. De vannak itt tőlem okosabbak is, hátha valaki jön valami mentőötlettel!!

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gibraltár adózása

HozzászólásSzerző: validitas » kedd ápr. 08, 2008 3:20 pm

Néhány tájékozódási pont:

 

http://www.gibraltar-offshore.hu/cegformak.php

http://www.offshore.co.hu/view/main/27.html

 De a google-n nyilván sokkal többet is találhatsz...

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gibraltár adózása

HozzászólásSzerző: szensav » csüt. aug. 07, 2008 7:02 pm

A gibraltári könyvelési előírások a cég méretétől függnek. Én épp most csinálok ilyet, de kinti közvetítő nélkül biztos nem fog menni. Szerintem aki bejegyezte a céget, annak kell lenni vmi kapcsolatának...
szensav
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Gibraltár adózása

HozzászólásSzerző: szipeter » kedd ápr. 27, 2010 9:16 am

sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy reklámozási szolgáltatást áfa-san vagy áfa mentesen kell számlázni egy gibraltári cégnek? Maga a reklám weboldalon jelenik meg, így én úgy értelmezem, hogy az igénybevevő székhelye a teljesítési hely Eu-n belül amennyiben a cégnek van adószáma. Na de a problémád az adja, hogy bár Gibraltár EU tag, de ott nincs gyakorlatilag hagyomásnyos adózás így EU-s adószáma sincs. 

szipeter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron