Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA gázár támogatása

Nemzetközi adózás

EVA gázár támogatása

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Én már teljesen össze vagyok zavarodva.

Eddig arról beszéltek, hogy az EVA nem számít bele a jövedelembe nekem van főállásom és Br150E FT-ot keresek, a BT-ből osztalékot veszek majd ki 2007-ben. Most kérdeztem a 189 -et, de összevissza beszéltek, hogy éves bevételből levonom a járulékokat,költségeket és elosztom 12-vel és ez a havi jövedelmemnek számít.Most hogy kell számolni? Valaki tudna segíteni!

Köszönöm Kovácsné Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA gázár támogatása

HozzászólásSzerző: 68731995 » kedd jan. 09, 2007 10:35 am

Szia Zsuzsa! Igen elég nagy tanácstalansággal találkoztam Én is, de kaptam a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Lakossági Tájékoztatási és Tanácsadási Osztályáról el levelet és tájékoztatnak arról. Szó szerint begépelem a válaszát : "Az EVA-soknak és az EKHO-soknak is van jövedelme. Ezt úgy számítják ki, hogy a bevételből levonják az adót (EVÁT) és a járulékokat (pl.nyugdíj, egészség-ügyi hozzájárulást, stb.) és a dokumentált költségé (vagy a bevétel 20%-át költségként számolják el) Ami marad az a jövedelem."

De amit mondtak neked a 189-es telefonszámon sajnos igaz., de ezzel kapcsolatosan bővebb információt az alábbi elérhetőségen tudhatsz meg:  www.szmm.gov.hu/main.php?folderID=13591&articleID=30981&ctag=articlelist&iid=1

Üdvözlettel:   Rédeiné Éva

68731995
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA gázár támogatása

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 09, 2007 11:16 am

Szia Zsuzsa!

A fenti módon kiszámított EVÁ-s "jövedelem"-hez még valóban hozzá kell számítani azon oszalék 1/12 részét  és még a természetbeni juttatásokat Pl: étkezési utalvány, stb. 

Üdv: P.Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA gázár támogatása

HozzászólásSzerző: KovacsJ » kedd jan. 09, 2007 5:58 pm

Köszönöm a segítséget csak azért, zavarodtam össze mert a kitöltési utmutatóban az olvastam. hogy "jövedelemként a kérelem benyújtását megelőző 3 hónap átlagos jövedelmét kell feltüntetni" Én azt gondoltam "naívan" ha nem szerepel a jövedelmek között az EVA akkor nem is számít, csak a munkaviszonyból származó jövedelem. Ha már beküldtem az igénylést, EVA nélkül akkor most mi a teendő?

Kovácsné Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA gázár támogatása

HozzászólásSzerző: 68731995 » kedd jan. 09, 2007 6:22 pm

Szia Zsuzsa!

Mellékelten megküldöm neked amit az ügyfeleimnek irtam tájékoztató levelet, ebben azt is megírtam, hogy mi ilyenkor, ha már beküldted a teendő:Mindenkinek ajánlom, hogy újra olvassa el a a honlapon a tájékoztatót, majd ha

már beadta az igénylést és abban oly mértékben megváltoznak az jövedelemre

vonatkozó adatok, akkor a  veszprémi TÁH-kal telefonon (tel:88-421-077) egyeztetve 

(hogy feldolgozásra került már a megküldött igénylőlapja-e vagy sem) minden

azonosító adatot tartalmazó levélben (adóazonosító jel, gázszolgáltató megnevezése,

ügyfélazonosító száma vagy hivatkozási száma, gázmérő gyári száma, fogyasztási

hely azonosító száma vagy a szerződés száma) kérje a módosítást, ha a kiszámított

egy főre jutó fogyasztási egységre jutó havi jövedelem miatt, a támogatási jogosultság

megváltozik, akkor adja be a módosítást kérő levelét.(Ez a TÁH mai szóbeli tájékoztatása)

Üdvözlettel:    Rédeiné ÉVa

68731995
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA gázár támogatása

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 09, 2007 6:46 pm

Sziasztok!

Az adóklubban Lepsényi Mária Apeh főtanácsos által tartott előadáson a gázártámogatásra vonatkozóan a következő hangzott el: 2006.évi CXVII.tv. 1.§.-a rendezi a jövedelem fogalmát a támogatások igénylésére vonatkozóan. Már többször beszéltünk róla, de ma ezt a tv. említették.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA gázár támogatása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. jan. 10, 2007 12:25 am

Mi a szankciója annak, ha valaki valótlan adatokat tüntet fel?

Kiküldenek egy olyan gázártámogatást ellenőrző személyt, aki megnézi, hogy mennyi volt az evás Bt-m utóbbi 3 havi bevételének 20%-al csökkentett rám eső üzletrészekkel csökkentett része? Mert, hogy ilyen adata semelyik adóhivatalnak nincs az fix. És egyébként ugyanez igaz pl. a bérlet, étkezési utalvány stb. támogatásra főleg, ha az még a bérjegyzékekre sincs rávezetve. Még sehol sem hallottam, hogy a gyakorlati részét hogyan akarják kivitelezni.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron