Adófórum

Adózási és számviteli információk

egészségbiztosítás külföldön

Tb, munkaügy, bérterhek

egészségbiztosítás külföldön

HozzászólásSzerző: ketge » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget kérek külföldi egészségbiztosítással kapcsolatban, ha volna köztetek valaki, aki találkozott már ilyen esettel.

A lányom Németországban él, munkaviszonya nincs, otthon van a két unokámmal. Egy német biztosító megkereste, családi biztosítást ajánlottak a férje munkaviszonya alapján. Ez nagyon kedvező, szinte minden ellátásra kiterjedő biztosítás. A gond azzal van, hogy akkor kötik meg, ha igazolja, meddig volt Magyarországon biztosítása. A T1011 esen ha az eü. szolg. járulék végét akarom bejelenteni okirattal kell igazolni a további eb. jogosultságot. A Tb.-ben decemberbe azt mondták adjuk be a T1011-est, ők nem ellenőrzik, hogy a nAV feldolgozta-e, kiadják az igazolást az eb. végéről. A hiba ott van, hogy a német biztosító valamilyen adatbázisból leellenőrizte és újra kéri az igazolást a magyar biztosítotti jogviszony végéről. A NAV azt mondja a magyar jogszabályok alapján ő csak akkor szüntetheti meg a jogviszonyt ha igazolja a további jogosultságot. A német addig nem köt még nincs vége a jogviszonynak.

Nem tudtam rövidebben írni remélem érthető.
üdv, ketge
ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egészségbiztosítás külföldön

HozzászólásSzerző: fied » pén. feb. 20, 2015 9:19 am

Ha életvitelszerűen kinn él a lányod, akkor ezt kell bejelenteni az oephez, van rá a honlapon valahol fenn nyomtatvány. Ekkortól nem lesz biztosítása Magyarországon a hölgynek.
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egészségbiztosítás külföldön

HozzászólásSzerző: fied » pén. feb. 20, 2015 9:22 am

http://www.oep.hu/felso_menu/lakossagnak/ellatas_magyarorszagon/jogosultsag_az_ellatasra/bejelentesi_kotelezetteg/kulfoldon_munkat_vallalok_bejelentese
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egészségbiztosítás külföldön

HozzászólásSzerző: ketge » vas. feb. 22, 2015 8:06 am

Köszönöm a segítséget.
Végignéztem, de mind úgy kezdődik, hogy aki külföldön biztosítással rendelkezik....

ketge
ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egészségbiztosítás külföldön

HozzászólásSzerző: antalos » hétf. feb. 23, 2015 10:32 am

Szia,
szerintem akkor a legegyszerűbb, ha kijelentkezik a magyar állandó lakcíméről, mert akinek nincs ilyen, az nem lehet biztosított Magyarországon és akkor azt a NAV el kell hogy fogadja és kijelent.

Amúgy ez tényleg agymenés! "Én csak akkor, ha ő, ő meg csak akkor ha én" brrrrrrr
antalos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egészségbiztosítás külföldön

HozzászólásSzerző: ketge » szer. márc. 04, 2015 12:42 pm

Szia!

Az állandó lakcímről a kijelentkezésnek pszichés hatása van, az olyan véglegesnek tűnik, nem akarják.
A német biztosító a rugalmasabb. A napokban kapott egy levelet, hogy a németek érzékelték ezt a paradoxont és töltsön ki egy újabb nyomtatványt. Ha konkrétan tudom a magyar-országra vonatkozó ügyintézést, írok.

ketge
ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég