Adófórum

Adózási és számviteli információk

E.V. üzlethelyiség bérbeadása

Egyéni vállalkozók

E.V. üzlethelyiség bérbeadása

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Lüke voltam, a 101-esen bejelentettem a bérbeadási tevékenységet egyéni vállalkozónak, de azt, hogy áfásan, azt nem ikszeltem. Ráadásul áfás számlát állíttattam ki a vállalkozóval. Hogy tudom ezt javítani? Áfakörös bérbeadást már csak év végén kérhetek, nem lehet a 101-est javítani? A számlákat sem kérhetem vissza, hiszen ők is lekönyvelték... Kiállítok sztornó számlát és írok egy új T.M.-es számlát és ezt adom át a bérlőnek (ő is vállalkozó?)A kauciót is áfásan számláztuk le, azt is sztornó számlával javíthatom? Az is T.M-es? A kaució milyen bevétel a bérbeadónál, egyéb bevétel, vagy adóalapot nem képez? Kérem szépen, aki tud, segítsen!Köszönöm szépen!!!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. üzlethelyiség bérbeadása

HozzászólásSzerző: 494 » hétf. szept. 29, 2014 2:17 pm

Köszönöm Ocó, jól jött a segítséged. Szégyen de nem tudom, hogy kell kiállítani készpénzfizetési számlatömbben egy helyesbítő számlát... Kiállítok egy új számlát "Bérlet díja" megnevezéssel, amelyen az áfa TAM. lesz, ráírom a számla összegét és feltüntetem a helyesbített számla számát? A helyesbített számla dátuma a kiállítás dátuma, hiszen kp-s számla? Jó lehet ez így? Köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. üzlethelyiség bérbeadása

HozzászólásSzerző: 494 » kedd szept. 30, 2014 8:16 pm

Köszönöm Ocó, ha küldesz valami kisokos! gnes69@freemail.hu
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E.V. üzlethelyiség bérbeadása

HozzászólásSzerző: 494 » szer. okt. 01, 2014 3:17 pm

Köszönöm Ocó, érdemes volt elkérnem a kisokost, megtaláltam benne, hogy mit is tegyek. Úgy gondolom, hogy a havonta kiállított hibás számlákat tudom egy "Számlával egy tekintet alá eső okírat"-al javítani. Köszi!
"""Nincs akadálya annak, hogy az adóalany egy számlával egy tekintet alá es okirattal több számláját módosítsa, azzal, hogy a csoportos módosító bizonylaton
valamennyi módosítandó számla tekintetében világosan és átláthatóan szerepeltetend a módosítandó számlára történ hivatkozás, továbbá az, hogy az
számla mely adatát érinti a módosítás, a módosítás természete és számszer hatása (ha van ilyen).""""
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron