Oldal: 1 / 3

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: lindus011
Kedves Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha építőipari Kft. egy másik kft-nek szeretne továbbszámlázni anyagot (változatlan áron), akkor azt csak akkor teheti meg, ha a tevékenységei között szerepel az építőanyag kereskedelem?

Mert jelenleg semmi erre utaló tevékenység nem szerepel a társasági szerződésében, akkor nem is adhatna el anyagot?

Köszönöm: Linda

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2012 9:06 pm
Szerző: madora100
Szia!
Feleslegessé vált anyagot minden további nélkül lehet értékesíteni tevékenységi kör bővítése nélkül is.

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2012 9:09 pm
Szerző: lindus011
Szia!

Itt arról van szó, hogy bizonyos építőanyag gyártó cégeknél hónapokba telik, mire regisztrálnak, hogy egyáltalán vásárolni lehessen náluk. Így megvette az anyagot az a cég, akinek van rá jogosultsága, viszont a másik cégnek kellett sürgős munkához, és ez a cég még nem ment át a regisztrálási folyamaton. Ezért kellene átszámlázni.

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2012 9:14 pm
Szerző: lindus011
Ugye jól tudom, hogy tevékenységi kört már csak társasági szerződés módosítással lehet bővíteni? Kerestem volna TEÁOR-t, de még azt sem tudtam eldönteni, hogy egy ilyen átszámlázós ügylet 4673 Építőipari anyag nagykereskedelem-nek minősül, vagy inkább kiskereskedelemnek a 47-es számok között.

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: kedd aug. 28, 2012 9:44 pm
Szerző: madora100
2012. március 1. napjával hatályba lépett Ctv. alapján csak az alapításkor kell a cégnek a TEOR'08 számok megjelölésével az összes végzendő tevékenységi körét bejegyeztetni. Változásbejegyzésnél nem, hanem a NAV-nak kell bejelenteni, a NAV pedig erről értesíti a cégbíróságot. A NAV-hoz történő bejelentkezést a 12T201T nyomtatványon kell megtenni.

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2012 11:21 am
Szerző: szaboicus
Sziasztok!
2012.03.01-től:
Eléggé ellentmondó a tv.a tevékenységek változásának bejelentésésére.
Több ügyvéd-szakértői hozzászólást is elolvasva az alábbiaknak értelmeztem:
Ha a cég a meglévő tevékenységek mellett ÚJ
tevékenységet akar végezni,csak akkor tesz eleget az Új Törvényi rendelkezéseknek, ha a társasági szerződését módosítja,és a szabályok szerint az összes végzett,végzendő valamennyi tevékenységét a TEÁOR'08-nak megfelelően felsorolja.

Üdv:))Icus

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2012 12:51 pm
Szerző: rentax
Sziasztok!

Már tavaly október - novembere óta az alapításkor elég akár egy tevékenységi kört megjelölni a társasági szerződésben/ alapító okiratban, a többit elég ha a könyvelő jelenti le a Nav-nak a fent említett nyomtatványon. Ez vonatkozik a működő társaságokra is. A Nav on-line rdsz-en keresztül tájékoztatja a Cégbíróságot. Így nem szükséges módosítani a társasági szerződést.

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2012 1:09 pm
Szerző: madora100
Én is Veled értek egyet. Végre eltörölték a cégbíróságon keresztüli mindenféle módosítgatást, nem hiszem hogy ez ügyben visszalépegetnénk. Ügyvezetőváltás miatt most volt társasági szerződés módosításom, ahol mindjárt tevékenységi kört is szerettünk volna töröltetni. Még ezt sem fogadta be a Cégbíróság közvetlenül, vissza küldte az ügyvédnek a nyomtatványát, amelyen a törlés szerepelt.

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2012 1:21 pm
Szerző: lindus011
Az jó hír, hogy nem kell társasági szerződést módosítani hozzá, mert főleg az építőiparban bármikor bejöhet olyan munka, ami éppen nem szerepel a társasági szerződés kis listáján. Ha be akarok jelenteni az építőanyag továbbszámlázás miatt egy tevékenységet, akkor arra melyik a legjobb? Nagy- vagy kiskereskedelem? Köszönöm a válaszokat.

Építőipari anyag továbbszámlázása

HozzászólásElküldve: szer. aug. 29, 2012 1:36 pm
Szerző: madora100
Gondolom, nagykertől vásároltok terméket, amit el akarsz adni. Ha kiskereskedelemre van jogosítványod, akkor a kisker árrés a tiéd. A nagykereskedő általában a gyártótól vásárolja a terméket és arra számítja fel a saját hasznát.