"Az új rendelettel a minisztérium a kereskedelmi állások jó részének betöltéséhez eltörölné a szakképzettség követelményét. Ennek értelmében lehetővé tennék, hogy végzettség nélkül is föl lehessen venni bárkit pénztárosnak, cipő-, ruha-, gyümölcs-, zöldség-, pékáru eladónak, vagy könyv-, újság-, papír-írószer-, és virágárusnak, sőt piacfelügyelőnek is....."
A mai napon aztán az alábbiakat olvastam:
"A Népszabadság szerint az előző kormány egyik utolsó intézkedéseként ugyanis úgy módosított egy jogszabályt, hogy a jövőben a munkáltatók zöldség-gyümölcs, vagy ruházati eladónak, papír-írószer kereskedőnek azt vehetnek fel, akit csak akarnak. ...A szakszervezet szerint ez leértékeli az érintett szakmákat, a kereskedők viszont úgy vélik, az új előírások megfelelnek a piaci gyakorlatnak. ...A szakmai érdekképviselet a Népszabadságtól értesült az egy hónapja a Magyar Közlönyben megjelent jogszabályról, és közölték: keresik a módját, hogy az új kormánynál felülvizsgáltassák a rendeletnek szerintük a szakmát ellehetetlenítő pontjait.."
A Magyar Közlöny 79. számában a 17510 oldaltól a 21/2010.V.14.i NFGY rendeletben valóban nincs benne pl. a ruházati kereskedelem és több más kereskedelmi tevékenység. (van ami maradt, pl. vas-műszaki stb.)
Ezek alapján ha ruházattal akarsz foglalkozni, akkor nem kell sem neked, sem az alkalmazottnak a kereskedelmi végzettség (jelen pillanatban).
( A "tiltakozás" a minimálbér vagy a minimál szakmunkásbér miatt van. Ami jó a vállakozásnak, hogy kevesebbet fizet, az nem jó az alkalmazottnak, hogy nem kapja meg a minimál szakmunkásbért.)
Üdv. Rozi