Gyes alatt felmondás közös megegyezéssel...

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha felmondok a régi munkahelyemen (ahol még munkaviszonyban állok, de gyesen vagyok) lehetőleg közös megegyezéssel ha beleegyeznek, akkor a bent lévő szabijaimat ugyanúgy kötelesek kifizetni, mint rendesen? ugye? Valamint mikor fizetik azt ki nekem? Még rá pár napra vagy köv hónap 10-én, bérfizetési napon?
Amúgy jól teszem ha közös megegyezéssel mondok fel, márha beleegyeznek? Azért gondoltam erre, mert most úgy néz ki hogy lesz egy másik munkahely, de ha az mégsem jönne össze, akkor csak a gyed előtti munkaviszonyom van, ami alapján járna majd munkanélküli, persze úgy hogy gyest átadnám abban az esetben apukának.
Ha gyes mellett felvesznek majd az új helyre dolgozni szakképzett minimálbérre, akkor fog nekem járni adójóváírás teljes? Mert ugye a tavalyi adóbevallásnál, amit idén adtunk be a teljes adójóváírás összeghatára 1250000 volt ha jól emlékszem. Ha meghaladja a két bevételem ezt a határt, akkor csökkentett adójóváírást fogok kapni, vagy nem kapom és akkor majd jövőre visszaigénylem, vagy ha most aláírom hogy kérem erre az évre és túlhaladom akkor fizethetem jövőre vissza? Lehet azt, hogy kérem erre az évre az adójóváírást, de ha túllépi akkor lecsökkentsék nekem inkább, hogy jövőre ne kelljen fizetni? Más jövedelmem nem lesz, ebben biztos vagyok.